Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

REZULTATI LIGE NACIJA: Pobjede Portugala i Španjolske u Ligi A, u Ligi B Srbije u gostima pobjedila Švedsku, Kosovo i Grčka uspješne u Ligi C

Nogometne reprezentacije Portugala i Španjolske ostvarile su pobjede u susretima 3. kola skupine 2 elitnog razreda Lige nacija.

Portugal je u Lisabonu pobijedio Češku sa 2-0, dok je Španjolska u Ženevi porazila Švicarsku sa 1-0.

Nakon što je u prva dva kola remizirao sa Španjolskom (1-1) i pobijedio Švicarsku (4-0), Portugal je tri boda dohvatio i protiv Čeha. Slavio je sa 2-0, a strijelci su bili Joao Cancelo (33) i Goncalo Guedes (38).

U drugom susreu večeri Španjolska je na gostovanju porazila Švicarsku sa 1-0 ostvarivši prvu pobjedu u skupini, dok je Švicarska upisala i treći poraz.

Pogodak odlukle zabio je Pablo Sarabia (13).

Portugal vodi na ljestvici sa sedam bodova, Španjolska ima pet, Češka četiri, a Švicarska je na dnu ljestvice s tri poraza.

Za tri dana se sastaju se Španjolska – Češka, te Švicarska – Portugal

Srbija u gostima savladala Švedsku

U skupini 4 drugog jakosnog razreda (Lige B) Norveška i Slovenija su u Oslu odigrale 0-0. Gosti su od 63. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Miha Blažić.

U drugom susretu Srbija je na gostovanju porazila Švedsku sa 1-0, a gol odluke zabio je Luka Jović u trećoj minuti nadoknade prvog dijela.

Na ljestvici vodi Norveška sa sedam bodova, Srbija ima šest, Švedska tri boda, a Slovenija jedan.

U idućem kolu, 12. lipnja se sastaju Norveška i Švedska, te Slovenija – Srbija.