nogomet lopta liga prvaka HNL
Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

REZULTATI LIGE NACIJA: Belgija deklasirala Poljsku, Nizozemska porazila Wales, Ukrajina u Dublinu bolja od Irske

Nogometna reprezentacija Belgije, protiv koje će hrvatska vrsta igrati u skupini na svjetskom prvenstvu, je u susretu 2. kola Lige nacija deklasirala Poljsku sa 6-1.

Belgija je u prvom kolu skupine 4 elitnog razreda Lige navija kod kuće izgubila od Nizozemske sa 4-1, no u drugom je kolu još uvjerljivije porazila Poljsku.

Gosti su poveli u 28. minuti golom Roberta Lewandowskog, no domaćin j uzvratio sa šest golova u nizu. U 42. minuti je izjednačio Axel Witsel, a u nastavku susreta “Crveni vragovi” su razbili Poljake postigavši pet golova za konačnih 6-1.  Strijelci su bili Kevin De Bruyne (59), Leonardo Trossard (73, 80), Leander Dendoncker (83) i Lois Openda (90+3).

U drugom susretu iz ove skupine Nizozemska je u Cardiffu porazila Wales sa 2-1 upisavši drugu pobjedu u skupini. Zanimljivo, Louis van Gaal je promijenio svih 11 nizozemskih igrača u odnosu na meč protiv Belgije.

Teun Koopmeiners je doveo “Oranje” u vodstvo u 50. minuti, izjednačio je Rhys Norrington-Davies u drugoj minuti nadoknade, no Nizozemci su 90 sekundi kasnije zabili drugi gol, a pogodak odluke postigao je Wout Weghorst. Nizozemska je ovom utakmicom produžila niz bez poraza na 11 susreta.

Nizozemska vodi na ljestvici sa šest bodova, Belgija i Poljska imaju po tri boda, a Wales, koji je prije tri dana izborio SP nakon 64 godine čekanja, je na začelju skupine s dva poraza.

U drugom jakosnom razredu odigrane su utakmice u skupini 1.

Škotska je pobijedila Armeniju sa 2-0 (Ralston 28, McKenna 40), dok je Ukrajina u Dublinu slavila 1-0 protiv Irske (Cigankov 48).

Škotska, Ukrajina i Armenia vode na ljestvici sa po tri boda.

Rezultati susreta nogometne Lige nacija.

LIGA A
Skupina 4
Belgija - Poljska   6-1 (Witsel 42, De Bruyne 59, Trossard 73, 80, Dendoncker 83, Openda 90+3 / Lewandowski 28)
Wales - Nizozemska  1-2 (Norringhton-Davies 90+2 / Koopmeiners 50, Weghorst 90+4)

1. Nizozemska  2    2    0    0    6-2    6
2. Belgija     2    1    0    1    7-5    3
2. Poljska     2    1    0    1    3-7    3
3. Wales       2    0    0    2    2-4    0