Natpis za Europske kvalifikacije za SP 2022. / Foto: Hina

REZULTATI KVALIFIKACIJE ZA SP: Njemačka slavila u Rumunjskoj, pobjede Austrije, Švicarska i Italije

Nogometna reprezetacija Italije na gostovanju je pobijedila Bugarsku sa 2-0 u susretu C skupine kvalifikacija za SP 2022. godine, produživši niz bez poraza na čak 24 utakmice.

Drugu pobjedu “Azzurrima” na startu kvalifikacija donijeli su Andrea Belotti (43-11m) i Manuel Locatelli (82).

Ovom pobjedom talijanska vrsta je pod vodstvom Roberta Mancinija nanizala 24 utakmice bez poraza, pri čemu na 17 susreta nije primila gol. Posljednji poraz su doživjeli u rujnu 2018. u Lisabonu od Portugala (0-1) u Ligi nacija.

To je treći najduži niz “Azzurra” bez poraza, a rekord su ostvarili od studenog 1935. do srpnja 1939. kada su nanizali 30 susreta bez poraza.

U drugom susretu Švicarska je pobijedila Latviju sa 1-0, pa poput Italije ima šest bodova na otvaranju kvalifikacija.

Maksimalan učinak ima i Njemačka u skupini J. Nakon 3-0 pobjede protiv Islanda, “elf” je u 2. kolu u Bukureštu porazio Rumunjsku sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Serge Gnabry u 17. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine Makedonija je pobijedila Lihtenštajn sa 5-0, a strijelci su bili Bardhi (7), Trajkovski (51, 54), Elmas (62) i Nestorovski (82-11m).

Armenija je bila bolja od Islanda sa 2-0, a golove su zabili Barseghjan (53) i Bajramjan (74). Na ljestvici vode Njemačka i Armenija sa po šest bodova.

Reprezentacija Engleske upisala je i drugu pobjedu na startu kvalifikacija za SP 2022. Nakon što je u prvom kolu skupine I pobijedila San Marino sa 5-0, Engleska je u drugom dvoboju na gostovanju u Tirani porazila Albaniju sa 2-0.

Golove za prvog hrvatskog suparnika na skorašnjem EURO-u zabili su Harry Kane (39) i Mason Mount (63).

Za “Gordi Albion” je branio vratar Burnleyja Nick Pope kojem je to bio šesti nastup na engleskim vratima. Zanimljivo, još nije primio pogodak čime je postao prvi engleski vratar koji u prvih šest susreta nije morao po loptu u mrežu.

Za tri dana englesku vrstu očekuje susret protiv Poljske koja nije imala problema protiv Andora. Poljaci su slavili 3-0 uz dva gola Roberta Lewandowskog (30, 56), a među strijelce se upisao i Karol Swiderski (88). Identičnim rezultatom Mađarska je pobijedila San Marino (Szalai 13, Sallai 71, Nikolić 88-11m).

Na ljestvici vodi Engleska sa šest bodova ispred Mađarske i Poljske sa po četiri boda.

U skupini  B vodi Švedska koja je na gostovanju pobijedil Kosovo sa 3-0 ostvarivši i drugu pobjedu nakon što je prije tri dana bila bolja od Gruzije sa 1-0.

Strijelci su bili Ludwig Augustinsson (12), Alexander Isak (35) i Sebastian Larsson (70-11m). Za goste je do 67. minute igrao Zlatan Ibrahimović koji je asistirao za prvi pogodak.

U prvom dvoboju iz ove skupine Španjolska je u Tbilisiju pobijedila Gruziju sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu nakon što je u prvom kolu kod kuće odigrala 1-1 protiv Grčke.

“Furija” je bila na korak do toga da i u drugoj utakmici na otvaranju kvalifikacija ne ostvari pobjedu što joj se nije dogodilo od 1957 godine kada je ušla u kvalifikacije za SP 1958. porazima od Švicarske i Škotske.

Gruzija je povekla u 43. minuti golom Kvicha Kvaratškelija, no u nastavku susreta gosti su okrenuli rezultat golovima Ferrana Torresa (56) i Daniela Olma (90+2). U trećoj minuti nadoknade Gruzija je ostala s igračem manje nakon što je isključen Shengeliaa.

Na ljestvici vodi Švedska sa šest bodova ispred Španjolske koja ima četiri boda.

Škotska, protiv koje će “Vatreni” igrati na EURO-u, upisali su i drugi remi u skupini F. Nakon 2-2 kod kuće protv Austrije, Škoti su u 2. kolu na gostovanju u Izraelu odigrali 1-1.

Domaćin je poveo u 44. minuti golom Dora Peretz, a u 56. je izjednačio Ryan Fraser.

Danska je pobijedila Moldaviju sa 8-0 ostvarivši i drugu pobjedu. Golove su zabili Dolberg (19-11m, 48), Damsgaard (22, 29), Larsen (35), Jensen (39), Skov (81) i Ingvartsen (90). Austrija je pobijedila Farske Otoke sa 3-1.

Nakon dva kola vodi Danska sa šest bodova, Austrija ima četiri, a Škotska dva boda.

Rezultati susreta 2. kola kvalifikacija za SP 2022. godine:

SKUPINA B
Gruzija - Španjolska 1-2 (Kvaratškelia 44 / Torres 56, Olmo 90+3)
Kosovo - Švedska     0-3 (Augustinsson 12, Isak 35, Larsson 70-11m)

SKUPINA C
Bugarska - Italija  0-2 (Belotti 43-11m, Locatelli 83)

SKUPINA D
Kazahstan - Francuska 0-2 (Dembele 19, Maliy 44-ag)
Ukrajina - Finska     1-1 (Moraes 80 / Pukki 89-11m)

SKUPINA F
Danska - Moldavija      8-0 (Dolberg 19-11m, 48, Damsgaard 22, 29, Larsen 35, Jensen 39, Skov 81, Ingvartsen 90)
Austrija - Farski Otoci 3-1 (Dragović 30, Baumgartner 37, Kalajdžić 44 / Nattestad 19)
Izrael - Škotska        1-1 (Peretz 44 / Fraser 56)

SKUPINA I
Albanija - Engleska   0-2 (Kane 39, Mount 63)
Poljska - Andora      3-0 (Lewandowski 30, 56, Swiderski 88)
San Marino - Mađarska 0-3 (Szalai 13, Sallai 71, Nikolić 88-11m)

SKUPINA J
Armenija - Island          2-0 (Barseghjan 53, Bajramjan 74)
S.Makedonija - Lihtenštajn 5-0 (Ristovski 7, Trajkovski 51, 54, Elmas 62, Nestorovski 82-11m)
Rumunjska - Njemačka       0-1 (Gnabry 17)