Detalj s utakmice Zrinjskog i Alkmaara (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

REZULTATI KONFERENCIJSKE LIGE: Poraz Eintrachta, Zrinjskog i Olimpije, Livakovićev Fenerbahče teško stradao u Danaskoj, Club Brugge deklasirao Bešiktaš

Nogometaši danskog Nordsjaellanda s uvjerljivih su 6-1 svladali turski Fenerbahče u utakmici 5. kola skupine H Konferencijske lige i time izbili na vrh ljestvice.

Iako je primio čak šest pogodaka, hrvatski reprezentativni vratar Dominik Livaković nije kriv ni za jedan, već porozna obrana turske momčadi koja je ‘Livija’ ostavila na streljani, gotovo svaki put kad bi domaća momčad krenula u kontru ili polukontru.

Tako se proslavio Šveđanin Benjamin Nygren koji je postigao ‘hat-trick’ (55, 75, 84), iako je ušao u igru tek u drugom poluvremenu. Za dansku momčad su strijelci još bili Lucas Hey (21), Daniel Svensson (25) i Christian Rasmussen (66).

Jedini regularan pogodak za Fenerbahče postigao je Michy Batshuayi u 44. minuti, a dva pogotka su turskoj momčadi poništena na intervenciju VAR-a, Szymanskom zbog igranja rukom (45) te Batshuayiju (59) zbog zaleđa.

Nordsjaelland je s 10 bodova izbio na vrh ljestvice, a Fenerbahče je s dva uzastopna poraza pao na treće mjesto s devet bodova, jer je Ludogorec u završnim trenucima dvoboja došao do pobjede 2-1 na gostovanju kod Spartaka iz Trnave. Pobjedu bugarskoj momčadi donio je u petoj minuti dodatka Argentinac Matias Tissera pa i Ludogorec sad ima devet bodova. Fenerbahče je u zadnjem kolu domaćin Spartaku, a Ludogorec dočekuje Nordsjaelland.

Prije zadnjeg kola, prvo mjesto u skupini i izravan plasman u osminu finala osigurali su Viktoria Plzen i grčki PAOK koji je to učinio pobijedivši u Frankfurtu domaći Eintracht s 2-1. Vratar PAOK-a Dominik Kotarski bio je najbolje ocijenjeni igrač utakmice tijekom koje je sakupio šest obrana.

Najgoru ocjenu dobio je Kristijan Jakić koji je za Eintracht igrao od 54. minute, a onda je u razmaku od dvije minute sučevog dodatka zaradio dva žuta kartona zbog prekršaja i bio isključen. Hrvoje Smolčić je odigrao cijelu utakmicu za domaću momčad.

Eintracht je, bez obzira na poraz, osigurao plasman u nokaut fazu natjecanja, a to su učinili još i sljedeći klubovi: Lille i Slovan Bratislava iz skupine A, Gent i Maccabi Tel Aviv iz skupine B, Club Brugge i Bodo/Glimt iz skupine D, Aston Villa iz skupine E te Fiorentina iz skupine F.

Nogometaši Zrinjskog poraženi su na gostovanju kod AZ Alkmaara u 5. kolu Konferencijske lige.

Plemići su pokleknuli u 59. minuti kada je dosuđen jedanaesterac za domaćine. Siguran s bijele točke bio je Pavlidisa čiji udarac je bio neobranjiv. Sve do tog trenutka Nizozemci nisu iz igre uspijevali probiti obranu Zrinjskog koja je djelovala dobro sve do spomenutog pogotka.

Napadači Zrinjskog u napadu gotovo da nisu napravili ništa ozbiljnije.Domaći igrači su cijelo vrijeme dominirali terenom, izveli su više od 20 kornera, ali su Mostarci i uz sve to, uz malo sreće mogli do boda protiv objektivno znatno boljeg protivnika.

Pregled rezultata utakmica 5. kola nogometne Konferencijske lige.

SKUPINA A
Olimpija - Lille  0-2 (Cabella 15, Yazici 75)
KI - Slovan       1-2 (Mikkelsen 17 / Kucka 24, 62)

1. Lille             5  3  2  0   7-2  11
2. Slovan            5  2  1  1   7-5  10
3. KI Klasvik        5  1  1  3   5-6   4
4. Olimpija          5  1  0  4   2-8   3

SKUPINA B
Breidablik - Maccabi TA  1-2 (Eyjolfsson 61 / Biton 35, Zahavi 82)
Gent - Zorja             4-1 (Fofana 20, Batagov 49-ag, Orban 55, Gandelman 75 / Nagnojnji 82)

1. Gent                5  4  1  0  15-4  13
2. Maccabi TA          5  4  0  1  11-8  12
3. Zorja               5  1  1  3   6-11  4
4. Breidablik          5  0  0  5   5-14  0

SKUPINA C
Astana -  Dinamo          0-2 (Vidović 48, Kaneko 79)
Ballkani - Viktoria Plzen 0-1 (Šulc 81)

1. Viktoria Plzen      5  5  0  0  6-1  15
2. Dinamo              5  2  0  3  7-5   6
3. Ballkani            5  1  1  3  3-4   4
4. Astana              5  1  1  3  4-10  4

SKUPINA D
Bodo/Glimt - Lugano     5-2 (Pellegrino 40, 79, Fet 52, Berg 66, Kapskarmo 89 / Celar 69, Babić 86)
Bešiktaš - Club Brugge  0-5 (Nielsen 4, Thiago 14, 46, Onyedika 51, Skov Olsen 69)

1. Club Brugge        5  3  1  0  12-2   13
2. Bodo/Glimt         5  3  1  1  10-5   10
3. Lugano             5  1  1  3   6-12   4
4. Bešiktaš           5  0  1  4   5-14   1

SKUPINA E
AZ Alkmaar - Zrinjski  1-0 (Pavlidis 59-11m)
Aston Villa - Legia    2-1 (Diaby 4, Moreno 59 / Muci 20)

1. Aston Villa          5  4  0  1  11-6   12
2. Legia                5  3  0  2   8-6    9
3. AZ Alkmaar           5  2  0  3   7-10   6
4. Zrinjski             5  1  0  4   5-9    3

SKUPINA F
Čukarički - Ferencvaros  1-2 (Adžić 11 / Zachariassen 83, Pešić 90+8)
Fiorentina - Genk        2-1 (M. Quarta 45+4, Gonzalez 82-11m / Kayembe 45)

1. Fiorentina           5  3  2  0  13-5  11
2. Ferencvaros          5  2  3  0   8-5   9
3. Genk                 5  1  3  1   6-5   6
4. Čukarički            5  0  0  5   2-14  0

SKUPINA G
HJK - Aberdeen    2-2 (Bande 16, Hostikka 33 / MacDonald 41, Duk 56)
Eintracht - PAOK  1-2 (Marmoush 58 / Kedziora 55, Živković 73)

1. PAOK                5  4  1  0  12-8   13
2. Eintracht           5  3  0  2  11-5    9
3. Aberdeen            5  0  3  2   8-10   3
4. HJK Helsinki        5  0  2  3   5-13   2

SKUPINA H
Nordsjaelland - Fenerbahče  6-1 (Hey 21, Svensson 25, Nygren 55, 75, 84, Rasmussen 66 / Batshuayi 44)
Spartak Tr. - Ludogorec     1-2 (Daniel 78 / Duah 74, Tissera 90+5)

1. Nordsjaelland        5  3  1  1  17-6   10
2. Ludogorec            5  3  0  2  10-11   9
3. Fenerbahče           5  3  0  2   9-11   9
4. Spartak              5  0  1  4   3-11   1