Detalj s utakmice Fenerbahcea i Manchester United / Foto: Anadolu

REZULTATI EUROPSKE I KONFERENCIJSKE LIGE: Remi Fenera i ManU-a, Porto bolji od Hoffenheima, Eintracht s 1:0 savladao Rigas, Chelsea u Ateni s 4:1 pregazio Panathinaikos, Celje s 5:1 pobijedilo Istanbul

U derbiju večeri u Europskoj ligi Fenerbahče i Manchester United su u Istanbulu odigrali 1-1, a za domaći sastav branio je hrvatski reprezentativac Dominik Livaković.

“Crveni vragovi” niti u trećem pokušaju nisu upisali pobjedu u Europskoj ligi. Nakon remija protiv Twentea i Porta, ManU je osvojio bod i protiv Fenerbahčea odigravši 1-1.

United je poveo u 15. minuti golom Christiana Eriksena, no turski sastav je izjednačio u 49. minuti golom Youssef En-Nesyrija. Domaćini su u 59. minuti tražili kazneni udarac nakon starta Ugartea nad Osayi-Samuelom, no francuski sudac Turpin nije pokazao na bijelu točku, već je isključio Jose Mourinha na klupi Fenera zbog prigovora.

Za Fener, koji ima pet bodova, sigurno je branio Dominik Livaković.

Porto je sa 2-0 pobijedio Hoffenheim. Tiago Djalo je u posljednjim trenucima prvog dijela doveo domaćine u prednost, a pobjedu Porta potvrdio je Samu u 75. minuti. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić igrao je cijeli susret za njemački sastav.

Lyon je kod kuće izgubio od Bešiktaša 0-1, a gol odluke zabio je Gedson Fernandes u 72. minuti. Duje Ćaleta-Car nije nastupio za Lyon.

Tottenham, Lazio i Anderlecht su ostvarili i treće pobjede, izdvojivši se na vrhu s maksimalnih devet bodova.

Tottenham je porazio AZ sa 1-0 golom Richarlisona iz jedanaestera u 53. minuti, Lazio je kao gost porazio Twente sa 2-0 (Rodriguez 35, Isaksen 87), dok je Anderlecht sa 2-0 bio bolji od Ludogoreca, a golove su zabili Samuel Edozie (67) i Anders Dreyer (90+4).

AZ je u Londonu posljednjih pet minuta igrao bez isključenog Davida Wolfea, Twente je protiv Lazija ostao s igračem manje već u 11. minuti nakon što je “pocrvenio” Lars Unnerstall, a igrača manje imao je Ludogorec kojem je u 30. minuti isključen Caio Vidal.

Detalj s utakmice Eintracht Frankfurt RFS Riga / Foto: Fenix ( SIM)

U ranijem trminu nogometaši Rome, koje vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić pobijedili su kijevski Dynamo sa 1-0 upisavši prvu pobjedu.

Pogodak odluke zabio je Ukrajinac Artem Dovbik iz jedanaesterca u 23. minuti utakmice nakon što je kazneni udarac skrivio Taras Mikhavko oborivši Tomasa Baldanzija.

Za Romu je ovo bila prva pobjeda nakon remija od Athletic Bilbaoa i poraza od Elfsborga. S druge strane je kijevski sastav upisao i treći poraz.

Ajax je na gostovanju u Bakuu pobijedio Karabag sa 3-0.

Jedan od ključnih trenutaka utakmice dogodio se u 15. minuti kada je domaći veznjak Romao zaradio crveni karton. Ajax je s igračem više poveo u 36. minuti golom Kennetha Taylora na asistenciju Wouta Weghorsta. Korak bliže pobjedi “kopljanici” su stigli u 74. minuti kada je Weghorst realizirao kazneni udarac, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika su otklonjene tri minute kasnije kada je Chuba Akpom zabio za 3-0.

Domaćin je u 80. minuti ostao i bez isključenog Elvina Cafarqulijeva koji je sakupio dva žuta kartona. Za gostujući sastav je cijeli susret odigrao Josip Šutalo, dok Fabijan Buntić nije nastupio na suprotnoj strani.

Gostujuća tri boda osvojio je i Real Sociedad porazivši u Beogradu Maccabi Tel Aviv sa 2-1. Jon Pacheco (19) i Sergio Gomez (64) su zabili za baskijski sastav, dok je poraz domaćina ublažio Dor Turgeman (82). Simon Sluga nije branio za izraelski sastav, dok je Luka Sučić otpao s liste kandidata nakon što je bio pozitivan na Covid.

Sociedad nakon tri kola ima četiri boda, a Karabag je još uvijek na “nuli”.

Eintracht je tek u drugom poluvremenu slomio latvijski RFS slavivši sa 1-0, a gol odluke zabio je Hugo Larsson (79). Igor Matanović je za njemački sastav igrao do 74. minute. Eintracht sada ima sedam, a RFS tek jedan bod.

PAOK je u Solunu gubio od Viktorije Plzen sa 0-2, ali je uspio izboriti bod odigravši 2-2.

Milan Havel je doveo goste u vodstvo u 31. minuti, a osam minuta kasnije je Matej Vydra zabio i drugi gol za češki sastav. Smanjio je Tarik Tissoudali u 84. minuti, a izjednačio je Abdul Rahman u trećoj minuti nadoknade.

Za PAOK, kojem je to prvi bod, je branio Dominik Kotarski. Viktorija je na tri boda.

Midtjylland je porazio Royale Union SG sa 1-0, a strijelac je bio Ousmanea Diao (18). Za goste je Franje Ivanović zaigrao od 64. minute.

Na ljestvici vode Tottenham, Lazio i Anderlecht sa po devet bodova, dok Ajax, Galatasaray, Eintracht, Midtjylland, Athletic Bilbao i Bodo/Glimt imaju po sedam bodova.

Bez bodova su još uvijek Maccabi Tel Aviv, kjevski Dynamo i Karabag.

Konferencijska liga

Nogometaši Betisa odigrali su 1-1 pred svojim navijačima protiv Kopenhagena te su nakon dva kola u skupini klubova koji se na kraju Konferencijske lige ne bi plasirali u nokaut fazu.

Betis je poveo već u 8. minuti golom Abdes Ezzalzoulija i bili su dominatna momčad tijekom utakmice, ali do novog pogotka nisu došli. Kopenhagen je to iskoristio i pogotkom Kevina Diksa iz kaznenog udarca (77) odnijeli bod iz Seville.

Varšavska Legia je pobjedom 3-0 u Bačkoj Topoli skočila na treće mjesto i u skupini su devet klubova koji su u prva dva kola imali maksimalan učinak.

Za Bačku Topolu je cijelu utakmicu odigrao Luka Capan, ali će je pokušati što prije zaboraviti.

Detalj s utakmice Celje - Basaksehir Istanbul / Foto: Anadolu
Detalj s utakmice Celje – Basaksehir Istanbul / Foto: Anadolu

Dvije pobjede ima i njemački Heidenheim koji je sa 1-0 slavio na Cipru kod Paphosa. Ivicu Ivušića je u 25. minuti svladao Patrick Mainka, a to je njemačkoj momčadi bilo dovoljno za pobjedu. Za Paphos je cijelu utakmicu odigrao Ivan Šunjić.

Ljubljanska Olimpija je na stadionu Stožice sa 2-0 bila bolja od austrijskog LASK-a. Španjolac Blanco (14) i Brazilac Schwaizer (80) donijeli su pobjedu Ljubljančanima, za koje je od 84. minute igrao Ivan Durdov.

U momčadi iz Linza Marin Ljubičić je igrao od 58. minute, a Hrvoje Smolčić od 67. Upravo u toj minuti je Ljubičić imao dobru priliku za izjednačujući pogodak, ali je poslao loptu ravno u naručje domaćeg vratara Vidovšeka.

Ranije smo objavili

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Dion Drena Beljo svojim je pogotkom donio pobjedu bečkom Rapidu, koji u četvrtak pred svojim navijačima s minimalnih 1-0 (1-0) svladao armensku Nou u 2. kolu Konferencijske lige.

Dion Dren Beljo u hrvatskom dresu (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

Beljo je pobjednički gol postigao u 31. minuti i tako nastavio niz nastupa u kojima je bio strijelac, bilo da se radilo o austrijskoj momčadi ili o mladoj reprezentaciji. Ova je 22-godišnji napadač na posljednjih pet utakmica bio upisan u strijelce, a ovo je drugi put da je njegov gol donio pobjedu Rapidu, jer je takav slučaj bio i u austrijskom prvenstvu protiv Altacha (0-1).

Rapid je natjecanje u Konferencijskoj ligi započeo s dvije pobjede i nalazi se u skupini šest momčadi koje nakon dvije odigrane utakmice imaju šest bodova.

Predvodi ih londonski Chelsea koji je u 2. kolu slavio s uvjerljivih 4-1 na gostovanju kod Panathinaikosa. Dvaput je strijelac bio Joao Felix (22, 55), a po jedan pogodak postigli su Mihailo Mudrik (49) i Christopher Nkunku (59-11m).

Za atensku momčad jedini je strijelac bio Facundo Pellistri (69).

Povremeni hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj odigrao je cijeli dvoboj, ali je bio jedan od najlošijih pojedinaca na terenu, iako je u 2. minuti umalo donio prednost grčkoj momčadi.

Banjalučki Borac je na Cipru svladao APOEL sa 1-0 golom Stefana Savića (63), a za pobjedničku momčad je do 81. minute dobro igrao hrvatski veznjak Dino Skorup.

Borac je s četiri boda trenutačno na osmom mjestu.

Hrvatski napadač Ivan Brnić bio je strijelac i asistent u visokoj domaćoj pobjedi Celja, koje je sa 5-1 nadigralo turski Bašakšehir. Brnić je u 30. minuti postigao pogodak za 2-0 na asistenciju Armandsa Kučysa, a onda mu je uzvratio asistencijom na drugi pogodak litavskog napadača kojim je postavio konačnih 5-1. Osim njih dvojice, strijelci za Celjane bili su Svetlin i Seslar kojeg je u 85. minuti zamijenio Luka Bobičanec.

Igrači Celja slave pogodak u utakmici protiv Basaksehir Istanbul / Foto: Anadolu

Fiorentina je slavila sa 4-2 na gostovanju kod švicarskog St. Gallena za koji je u stoperskoj ulozi cijelu utakmicu odigrao Jozo Stanić. Felix Mambimbi (23) je postigao vodeći pogodak za švicarsku momčad, ali je Fiorentina preokrenula utakmicu golovima Martineza Quarte (50) i Jonathana Ikonea (54). Lukas Gortler (61) je izjednačio na 2-2, da bi drugim pogotkom Ikonea (69) i golom Robina Gosensa (90+3) talijanska momčad došla do pobjede i drugog mjesta.

Rezultati susreta 3. kola Europske lige:

Rezultati susreta 1. kola Europske lige:

Fenerbahče - U.St. Gilloise 2-1 (Soyuncu 26, Burgess 82-ag / Sykes 90+3)
Malmo - Rangers             0-2 (Bajrami 2, McCausland 76)
Roma - Athletic Bilbao      1-1 (Dovbik 32 / Paredes 85)
Ajax - Bešiktaš             4-0 (Fitz-Jim 31, Godts 51, 73 Taylor 55)
FCSB - Rigas FS             4-1 (Birligea 8, Stefanescu 32, Olaru 58, 69 / Lipušček 23)
Lyon - Olympiakos           2-0 (Cherki 65, Benrahma 71)
Braga - Maccabi Tel Aviv    2-1 (Bruma 88, 90+5-11m / Davida 30-11m)
Eintracht - Viktoria Plzen  3-3 (Ekitike 38, Ebimbe 62, Kristensen 67 / Šulc 41, Adu 86, Jemelka 90+3)
Tottenham - Qarabag (utakmica počela u 21.30)
U srijedu:
Dinamo Kijev - Lazio        0-3 (Dia 4, 35, Dele Bashiru 33)
Midtjylland - Hoffenheim    1-1 (Osorio 42 / Moerstedt 90)
Galatasaray - PAOK          3-1 (Baba 48-ag, AAkgun 75, Icardi 90+5 / Konstantelias 67)
Ludogorec - Slavia Prag     0-2 (Jurasek 37, Chytil 65)
Manchester United - Twente  1-1 (Eriksen 35 / Lammers 68)
Nica - Real Sociedad        1-1 (Rosario 45 / Barrenetxea 18)
Anderlecht - Ferencvaros    2-1 (Verschaeren 60, Dolberg 66-11m / Traore 86)
AZ Alkmaar - Elfsborg       3-2 (Van Bommel 44, 50, Parrott 74-11m / Ouma 23, Hedlund 53)
Bodo Glimt - Porto          3-2 (Hogh 15, Hauge 40, 62 / Omorodion 8, Guel 90)
36. Karabag              3  0  0  3  1-8  0

Pregled rezultata utakmica 2. kola nogometne Konferencijske lige odigranih u četvrtak.

Konferencijska liga - 2. kolo
Vikingur - Cercle Brugge       3-1 (Sigurpalsson 17, Đurić 76, Vatnhamar 83 / Olaigbe 16)
APOEL - Borac (BL)             0-1 (Savić 63)
Celje - Bašakšehir             5-1 (Svetlin 5, Brnić 30, Seslar 34, Kučys 51, 77 / Pelkas 75)
Djurgarden - Vitoria Guimaraes 1-2 (Stensson 62 / Manu 58, Santos 79)
Gent - Molde                   2-1 (Fadiga 24, Brown 90+6 / Daehli 78)
Hearts - Omonia                2-0 (Forrest 16, Spittal 23)
Jagiellonia - Petroclub        2-0 (Pululu 69, 72)
Larne - Shamrock Rovers        1-4 (Gallagher 48 / Burns 3, Kenny 24, Cosgrove 30-ag, Burke 54)
Panathinaikos - Chelsea        1-4 (Pellistri 69 / J. Felix 22, 55, Mudrik 49, Nkunku 59-11m)
Rapid - Noah                   1-0 (Beljo 31)
St. Gallen - Fiorentina        2-4 (Mambimbi 23, Gortler 62 / Martinez 50, Ikone 54, 70, Gosens 90+4)
Betis - Kopenhagen             1-1 (Ezzalzouli 8 / Diks 77-11m)
HJK - Dinamo Minsk             1-0 (Moller 46)
Mlada Boleslav - Lugano        0-1 (Steffen 38)
Olimpija - LASK                2-0 (Blanco 14, Schwaizer 80)
Paphos - Heidenheim            0-1 (Mainka 25)
The New Saints - Astana        2-0 (Holden 40, McManus 78-11m)
Bačka Topola - Legia           0-3 (Kapustka 11, Luquinhas 47, Choyna 62)

1. Chelsea             2  2  0  0   8-3   6