U prvom poluvremenu bilo je vrlo malo kvalitetnog nogometa, a Istra je do vodstva stigla u sam smiraj tog dijela dvoboja. Nakon osvojene lopte na sredini igrališta, lopta je brzo prebačena u kazneni prostor Dinama gdje se za prostor za udarac izborio Lisica te kroz noge Pierre-Gabriela pogodio donji bliži kut Zagorca.

Utakmica se rasplamsala početkom nastavka kada su u razmaku od minute postignuta dva pogotka, po jedan na svakoj strani. Dinamo je poravnao golom kapetana Ademija koji je glavom sa sedam metara snažnim udarcem pogodio mrežu i tako iskoristio odličan ubačaj Stojkovića.

No, čim se krenulo s centra, domaći su se vratili u prednost. Beyatt je proigrao Gaguu u kaznenom prostoru Dinama, ovaj je povratnom loptom pronašao upravo Beyatta koji je potom sa 12 metara iskosa s desne strane pogodio suprotnu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu.

Mogla je Istra dobiti priliku u 57. minuti s bijele točke povisiti prednost, Ademi je evidentno igrao ispruženom rukom u svom kaznenom prostoru, sudac Bel se nije oglasio, a nakon kratkog pregleda situacije putem VAR-a utakmica je nastavljena.

Domaći su novi razlog za nezadovoljstvo suđenjem imali u 64. minuti kada je zbog drugog žutog kartona isključen Keller koji je zaustavio prodor Sučića.

S igračem više Dinamo je preselio igru na polovicu domaćih, a poravnanje je stiglo s bijele točke. Domaći vratar Majkić se bacio u noge Petkoviću i rukom izbio loptu, Petković se srušio na tlo, a Bel dosudio 11-erac za Dinamo kojega je sigurno izveo Kulenović.

Iako s igračem više, Dinamo u preostalom vremenu nije uspio zabiti gol kojim bi izbio na vrh ljestvice, ostao je treći sa 20 bodova, koliko ima i druga Rijeka. Bod više uz utakmicu manje ima vodeći Hajduk. Istra 1961 je šesta sa 12 bodova.

REZULTATI 10. KOLA,
Petak:
Lokomotiva - Rijeka      2-2 (Karačić 26, Čop 67-11m / Radeljić 23, Smolčić 90)
Subota:
Šibenik - Osijek         1-3 (Santini 3 / Jakupović 45+5, Jelenić 62, Soldo 81)
Istra 1961 - Dinamo      2-2 (Lisica 43, Beyatt 53 / Ademi 52, Kulenović 80-11m)