Luka Modrić (ILUSTRACIJA) / Foto: Twitter RM

REAL SLAVIO U 256. EL CLASICU: Luka Modrić predvodio kraljevski klub do 3:2 pobjede kojom je Real praktički osigurao naslov prvaka Španjolske

Real Madrid je u fantastičnoj nogometnoj utakmici na Bernabeu slavio protiv Barcelone rezultatom 3:2 i tako praktički osigurao naslov prvaka Španjolske.

Nakon neriješenog 1:1 rezultata u prvom poluvremenu, kada u strijelci bili Christansen u 6. minuti za Barcelonu, a Vinicius Junior izjednačio u 18 min iz jedanaesterca, malo se toga događalo na početku drugog poluvremena.

U 69. minuti Barcelona je ponovno došla u vodstvo preko Fermína Lópeza. Ipak, Real predvođen kapetanom Lukom Modrićem, kojem je to bio 34. nastup u El Clasicu, je još jednom pokazao svoj moral i nedugo potom, u 73. minuti izjednačuje rezultat na 2:2 preko Lucasa Vázqueza.

Ali to nije bilo sve, u sudačkoj nadoknadi dogodio se katalonski „déjà vu“. Još jednom je Jude Bellingham u 90+1 minuti zatresao mrežu Barcelone i osigurao tri boda svojoj momčadi.

Real sada ima punih jedanaest bodova prednosti na vrhu ljestvice i naslov prvaka je skoro u džepu. S druge strane, Barcelona je nakon drugog iznimno gorkog poraza u nizu ostala na drugom mjestu i morat će se zadovoljiti sezonom bez naslova.

Nedjeljni derbi Reala i Barcelone na Bernabeu bit će upamćen i po jednom novom rekordu 256 po redu El Clasica. U glavnim ulogama tog rekorda su kapetan Reala Luka Modrić i krilni igrač Barcelone Lemin Yamal imaju koji imaju dobnu razliku od 21 godine i 307 dana. Modrić ima 38 godina i 225 dana, a Yamal tek 16 godina i 283 dana.