Arhivska snimka utakmice Croatije Frankfurt / Foto: Fenix

Razočaravajući poraz Croatije Frankfurt u Niederradu, drugo poluvrijeme bez volje i žara hrvatskih igrača

FC Union Niederrad – FC Croatia Frankfurt  3:0 (0:0)

Nakon prošlotjednog bljeska i pobjede nad momčadi SC Weißblau, nekompletna momčad Croatije Frankfurt doživjela je u nedjelju popodne poraz na gostovanju u Niederradu od Union Niederrada od 3:0. Tim porazom Croatija je pala na osmo mjesto na ljetvici Kreisoberlige Frankfurt.

Pred 90 navijača, od kojih je većina bila onih hrvatskih, igrači Croatie nisu pokazali predanost a ni volju za pobjedom. U igri nije bilo onog prepoznatljivog hrvatskog žara i dalo se osjetilo kako se jedva čeka završetak proljetnog dijela prvenstva.

U prvom poluvremenu Croatia je pokazivala kakvu-takvu želju za pobjedom. No, u drugom poluvremenu praznine u igri hrvatske momčadi su bile prevelike i domaćini su to znali iskoristiti. Bio je to zasluženi poraz i razočaravajući učinak momčadi Croatije.

Croatia: Bešlić, Matić, Bračić (od 66. Hrvoje Drlje), Andrić, Amanatidis (od 66. Todorić), Doić, Eski (od 56. Grančić), Soldo, Propadalo, Lažeta, Lovrić

Poraz i druge momčadi Croatije

SV Sandhofen Niederrad – FC Croatia II  5:2 (4:1)

I druga momčad Croatije zasluženo je izgubila na gostovanju u Niederradu kod momčadi Sandhofena. Utakmica je odlučena već u prvom poluvremenu kada su domaćini vodili već sa 4:1.

Sastav Croatije II Frankfurt: Galić, Budimir, Mihaljević, Matozan, Maganjić (od 25.Miloloža), Todorić, kovač, bolotin, Periša, Pleša, Duvnjak. Strijelci za Croatiju II: Stipe Periša i Marko Kovač

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 05. svibnja protiv srpske momčadi FC Tempo Frankfurt u 15,00 sati na igralištu Croatije u Frankfurt – Heddernheimu. Druga momčad Croatije je slobodna iduće kolo.