Ilustracija / Foto:Hina

RAVNATELJICA BOLNICE: Ovo je baby boom kakvog nismo imali pet godina – evo u kojem hrvatskom gradu

U bolnici u Gospiću ovih je dana nesvakidašnje veselo raspoloženje, u rodilištu je 11 novorođenčadi, a pri tom su sve bebe i rodilje zdrave i dobro se osjećaju, doznaje se u tamošnjoj Općoj bolnici.

 

Ravnateljica Sandra Čubelić rekla je Hini kako je inače uobičajeno da u rodilištu imaju dvoje, troje, najviše četvero novorođenčadi odjednom, a zna se dogoditi da i po nekoliko dana u nizu ne bude ni jednog poroda.

Smatramo ovo baby boomom kakvog nismo imali pet godina, od siječnja 2015. godine, kaže Čubelić.

“Svi kažu da ovo mora biti rezultat opuštanja nakon uzbudljivog svjetskog nogometnog prvenstva. Nismo provjeravali, ali nam je drag baby boom ma koji razlog bio”, rekla je Čubelić, inače pedijatrica.

Djevojčice su brojnije, sedam naprama četiri, i sve su iz obitelji s područja Ličko-senjske županije. Roditelji su bebama dali imena Lana, Nina, Lucija, Miloš, Emili, Željka, Leon, Nela, Maša, Željko i Dragan, a samo će još danas boraviti skupa u rodilištu.

Fenix-magazin/MD/Hina

Povezano

Kolona vozila na naplati Lučko/ Foto: Hina
AKO PUTUJETE U HRVATSKU: Pojačan promet prema moru, mogući zastoji i kolone
Bolnica (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina
HZJZ: Ovo je i dalje među vodećim uzrocima smrti u Hrvatskoj
„MLADI ZA DOMOVINU“: U Zagrebu 25. lipnja prvi Susret mladih hrvatskih povratnika – nastupa Nika Pastuović
Predstavljanje knjige / Foto: Fenix (S.Š.)
DNEVNIČKI ZAPISI: Na Hrvatskom vojnom učilištu predstavljena knjiga umirovljenog pukovnika Duje Vlastelice
Javna rasprava / Foto: MDU
DEMOGRAFSKO BOGATSTVO: Hrvatska želi potaknuti povratak hrvatskih iseljenika i njihovih potomaka
UHIĆEN U HRVATSKOJ: 72-godišnjak osumnjičen za ratni zločin protiv civilnog stanovništva