Ranko Botić hat-trikom deklasirao vodećeg na tablici

Kreisliga B Enz-Murr Grupa 6  NK Croatia Bietigheim-SKV Erligheim 3:0 (2:0)

S0229435Igralište Metterzimmern. Gledateja: 220. Sudac: Möntz, dobar. Strijelac za Croatiu: Botić 7., 45. i 50. minuta.

NK Croatia Bietigheim. Letterelo, Yilmaz, Vritschan, Dlabal, Lamnek(Galović 75´), Harnatsz, Steiner( Senjić 62´), Ribić, Botić(Schulz 65´), Sabljo, Khan

Junak uvjerljive pobjede Croatie protiv vodećeg na tablici bio je hrvatski napadač Ranko Botić. Sa tri zgoditka Botić se tako iskupio za svoje otkazivanje pred utakmicu u jesenkom dijelu baš protiv istog protivnika i time bio proglašen  “glavnim krivcem” jer je sigurna pobjeda Croatije u samo dvije minute bila pretvorena u poraz.

I u ovom susretu crveno-bijele kockice iz Bietighema su pokazale da im je mjesto u višoj ligi. Vodeći na tablici je bio dostojan protivnik, no protiv ovakve Croatie nije mogao nešto više učiniti.

Več u sedmoj minuti mreža se tresla. Harnatsz je iz pozadine lijepo uposlio Ranka Botića, koji je između nekoliko protivničkih nogu uspio progurati loptu pored istrčalog vratara i to je bilo 1:0. Tada igra dobiva sve više na vrijednosti, a za to je u dobroj mjeri bio zaslužan i djeljitelj pravde Möntz iz Pforzhema koji je tolerirao “mušku”, ali ne i grubu igru. S0929718

1Šanse su se danas stvarale na obje strane, no hrvatska je momčad imala više takvih prilika. Voddstvo od 2:0 uslijedilo je u 45. minuti nakon ubačaja sa strane.   Ranko Botić uspijeva tek nakon nekoliko pokušaja, okrećući sve oko sebe, iz gužve matirati protivnika. Konačnih 3:0 na sličan način, nakon kratke uraganske ofenzive hrvatskih napadača, ponovno postavlja raspoloženi Botić u 50. minuti.

Do kraja susreta ista slika. No, SKV također dobro igra i u 62. min stvara izglednu priliku ali se gostujući napadači ne snalaze pred vratima domaćina.

Slijedeći, predposljednji susret ove sezone, Croatia opet igra na domaćem terenu kada crveno-bijele kockice dočekuju gradskog rivala, tursku momčad Sönmez, protiv kojeg pobjeda ne bi trebala biti upitna. Susret se igra u 13.00 sati, a poslije utakmice bit će pripremljeni specijaliteti jela i pića. Naravno pozvani su gledatelji da u što većem broju zajedno proslave uspješni završetak sezone.

Text i snimke:  Antun Igrec

S0020006 (2) S0040018  S0329493 S0739637 (2)