Rakitić u suzama: Sa Sevillom nakon jedanaesteraca osvojio Europsku ligu!

Sevillin kapetan odigrao je svih 120 minuta na visokoj razini

rakitic14Sevilla je boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedila Benficu (4:2, 0:0 nakon 120 minuta) te osvojila Europsku ligu. Kao što je to bio prilikom izvođenja jedanaesteraca, Beto, vratar španjolske momčadi, bio je junak Sevilline pobjede. Osim dva jedanaesterca obranio je brojne prilike Benficinih igrača.

Portugalci će se sigurno žaliti i na suca Brycha koji u dvjema sumnjivim situacijama nije dosudio jedanaesterac.

Nekoliko izglednih prilika imala je i Sevilla, no danas su mreže ostale netaknute. Nakon utakmice Rakitić i njegovi suigrači plakali su od sreće slaveći s tisućama navijača koji su stigli na finale u Torino.

Sevillin kapetan Ivan Rakitić odigrao je svih 120 minuta na visokoj razini i tako osvojio svoj prvi europski trofej dok je Sevilla po treći puta postala pobjednikom Europske lige. Inače, uz ovaj naslov, hrvatski veznjak bio je i pobjednik švicarskog te njemačkog kupa. Ujedno, Rakitić je sedmi Hrvat koji je osvojio ovo natjecanje. Posljednji prije njega bio je Darijo Srna sa Šahtarom 2009. godine.

Nesretna Benfica pobijeđena je u svom osmom europskom finalu od 1962. godine kad je u finalu Kupa prvaka bila bolja od Real Madrida. (ha)