Ivan Rakitić (ILUSTRACIJA /Foto: HINA/

RAKITIĆ U PROBLEMIMA: Zbog želučanih problema ostao na klupi za rođendan

Hrvatski vezni nogometaš Ivan Rakitić bio je u četvrtak navečer, na svoj rođendan, najavljen u udarnoj postavi Seville u susretu s West Hamom, no tijekom zagrijavanja je imao problema sa želucem pa je neposredno pred početak utakmice ostao na klupi.

Umjesto njega se u početnom sastavu našao napadač Munir El Haddadi koji je u 60. minuti zabio jedini pogodak za konačnih 1-0, u prvom ogledu osmine finala Europske lige.

“Rakitića je bolio trbuh, ali je naša ekipa dovoljno široka te smo svi spremni zaigrati kada to od nas traži trener”, izjavio je 26-godišnji El Haddadi.

Rakitić, koji je upravo u četvrtak napunio 34 godine, čitavu utakmicu prosjedio je na klupi.

“Imao je probavnih smetnji. Vjerovali smo da mu je bolje, no kada se počeo zagrijavati nije mogao nastaviti”, rekao je Sevillin trener Julen Lopetegui na konferenciji za medije. “Momčad je učinila veliki napor jer nam je nedostajalo deset igrača kojima se uoči početka priključio Ivan.

Rakitić, iza kojega su ove sezone 34 utakmice uz šest golova i četiri asistencije, mogao bi se vratiti u momčad u nedjelju kada Sevilla u prvenstvu gostuje u Madridu kod Rayo Vallecana.

Sevilla će pak prednost od 1-0 nad West Hamom braniti u Londonu 17. ožujka.

“Bila je ovo teška utakmica, imao sam neke prilike u prvom poluvremenu, ali ih nisam iskoristio. No, pokušavali smo zabiti sve dok nam to nije i uspjelo”, rekao je El Haddadi.

Sevilla, drugoplasirana momčad španjolskog prvenstva, prethodno je u Europskoj ligi svladala zagrebački Dinamo s 3-1 i 0-1.