Rakitić s Barcelonom ušao u povijest

Katalonci u nedjelju pobjedili River Plate sa 3:0 u finalu Svjetskog klupskog prvenstva u Tokiju.

Ivan Rakitić  Foto: FC Barcelona

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u povijest kao prvi Hrvat koji je s Barcelonom osvojio sve glavne nogometne trofeje u prvoj godini igranja za nove svjetske i europske prvake, osvajače europskog Superkupa te prvake Španjolske. Jedini i najmanje važan trofej koji je izmaknuo Rakitiću i Barceloni je španjolski Kup Kralja.

Nedjeljnom pobjedom nad argentinskom momčadi River Plate od 3:0, Barcelona je postala prva momčad koja je osvojila Svjetsko klupsko prvenstvo u tri navrata.

Zgoditke su postigli Lionel Messi u 36. i Luis Suarez u 49. i 68. minuti.

Hrvatski reprezentativac je igrao u prvoj postavi do 66. minute.