Rakitić debitirao za Barcelonu, mreže tresli Olić, Hrgota, Radošević i Bačelić – Grgić

Za Barcu je igrao i Alen Halilović

Veznjak Ivan Rakitić u prijateljskom susretu s Niceom (1:1) debitirao je za Barcelonu. Trener Luis Enrique ubacio ga je u igru u 46. minuti jednako kao i Alena Halilovića, Raketinog suigrača iz reprezentacije. Utakmica je igrana na novosagrađenom Allianz Riviere stadionu, a domaćina je u vodstvo doveo Argentinac hrvatskih korijena i nesuđeni reprezentativac vatrenih, Dario Cvitanich, pogodivši s bijele točke u 20. minuti. Rezultat je poravnao Xavi, također s bijele točke u 68. minuti. Do kraja su i Rakitić i Halilović imali prilike za postizanje pogodaka ali nisu bili precizni.

A pripremni susret, s mnoštvom pogodaka odigrali su Cardiff i Wolfsburg (3:3). Vukovi su do 27. minute već imali prednost 2:0, a onda su velšani preokrenuli do 58. minute te poveli 3:2. Pred kraj utakmice ukazao se Ivica Olić i u 83. minuti pogodio za konačnih 3:3. Ola je odigrao cijeli susret.

Borussia Mönchengladbach pak je napunila mrežu  Twentea do vrha, bilo je 4:1, a pogotkom za 1:0 Nizozemce je načeo Šveđanin hrvatskih korijena, Branimir Hrgota, koji je igrao do 74. minute.

Josip Radošević, mladi zadnji vezni, koji je nastupio za Hrvatsku protiv Belgije u prošlim kvalifikacijama, također je bio strijelac. Njegov Napoli pobijedio je PAOK 2:0, a bivši igrač Hajduka pogodio je u 90. minuti. U igru je ušao u 61. minuti.

Stipe Bačelić Grgić pogotkom je donio bod svojem Cercle Bruggeu u 2. kolu belgijskog prvenstva. Cercle je do drugog boda u novoj sezoni stigao u gostima kod Genka.