Prvi poraz Kölna, 1860 München prekinuo crni niz, a Vrančić ‘pocrvenio’

Derbi kola u Berlinu prošao bez pobjednika

Union Berlin i Karlsruhe u derbiju 14. kola Druge njemačke lige podijelili su bodove, a mreže su pritom mirovale pa je rezultat bio 0:0. Bio je to već drugi uzastopni susret da Unionovi igrači nisu uspjeli postići pogodak. Kreilach i Punčec odigrali su cijeli susret za domaćina.

Dynamo Dresden dočekao je Erzgebirge Aue i već po običaju stigao do boda (1:1) iako je od 25. minute imao igrača više na terenu zbog crvenog kartona gostiju, a pobjedu je ispustio u sudačkoj nadoknadi vremena. Bio je to 7. neriješen rezultat za Dynamo u ovom prvenstvu. Branič domaćina, Adam Sušac dobio je žuti karton u 28. minuti pa ga je trener Olaf Janßen deset minuta naon toga zamijenio iz taktičkih razloga.

Greuther Fürth vratio se na pobjedničke staze, a to je na vlastitoj koži osjetila momčad Paderborna koja je doživjela težak poraz – 3:0. Fürth je nakon prvog dijela imao dva pogotka prednosti, a nakon što su gostima isključena dva igrača domaći su lagano susret priveli kraju u svoju korist. Među tragičarima u gostujućoj momčadi bio je i Mario Vrančić koji je isključen u 75. minuti zbog prežestokog prekršaja.

Vodeći Köln pretrpio je prvi poraz u ovoj sezoni i to na gostovanju kod Bochuma (0:1), a 1860 München istim je rezultatom slavio u gostima u Bielefeldu (1:0). Zehcigeri, za koje Marin Tomasov nije nastupio, prekinuli su negativan niz od pet utakmica bez pobjede (6 ako se dodaju i nastupi u njemačkom kupu).

Ostali rezultati 14. kola: Ingolstadt – Aalen 2:0, Frankfurt – Kaiserslautern  0:4, Düsseldorf – Sandhausen 1:0.

Poredak: Köln 27 bodova, Greuther Fürth 26, Kaiserslautern i Union Berlin po 25, Karlsruher 20 bodova… (ha)

>>Pogledajte kako je Köln potopio Union Berlin i zasjeo na vrh Druge Bundeslige!