KK Komušina Haiterbach – TG Hanau/ Foto: J. Rupčić

PRVI LIGAŠKI BODOVI: Komušina s velikom pobjedom otvara sezonu

Premijerni nastup u 1. Regionalligi Komušine Haiterbach nije mogao bolje proći. Dominantna pobjeda protiv momčadi iz Hanaua znači prve ligaške bodove. Novi početak momčadi iz Hanaua, koja se povukla iz Pro B, sezonu planira odmjeriti sa sadašnjom momčadi NBBL-a (Juniorska Bundesliga).

U početku je igra bila malo nepovezana, pogotovo jer jednostavni pokušaji nisu ulazili. Ritam nije bio tu odmah. Nakon početnog vodstva gostiju s 2:4, Haiterbach je poveo 13:5 na pogon Herdie Lawrence-a. Denni Cukovic i Paulo Goncalves iz daljine su povisili na 25:17.

U drugoj četvrtini dvojac Sascha Kesselring i Samba Thiam bili su dominantni pod košom i povećali prednost na velikih 46:25. Nakon pogotka Rickarda Marića, Hanau je tricom na poluvremenu uspio smanjiti na 48:30.

“Težak početak. Logično, nedostajalo nam je ritma u prvoj službenoj utakmici. Osjetila se napetost. Što je utakmica duže trajala, mi smo bili bolji i iskoristili prednosti na terenu”, kaže trener Mario Marić.

Nakon poluvremenu domaćini su dodali gas i željeli brzu odluku. Opet je najbolji strijelac Herdie Lawrence pokazao snažnu igru i upisao se u seriju 19-0 s 14 poena, uključujući dvije trice, i digao dvoranu na noge. Pogodio je i Paulo Goncalves za 75:44.

U posljednjoj četvrtini Haiterbach je znatno popustio i igrao s manjim intenzitetom, a gosti su s pet trica smanjili veliki rezultatski zaostatak. 17-godišnji Ivo Marić svojim prvim je poenima okrunio vrlo dobar nastup na startu sezone. Novopridošli Paulo Goncalves i Alexander Feldberg donijeli su konačan rezultat 92:72 u dominantnoj utakmici pred punom dvoranom i odličnom atmosferom na startu sezone.

“Zahvaljujući dobroj drugoj i trećoj četvrtini, došli smo do pobjede. Početak i zadnja četvrtina bile su previše nepovezane. Bilo je važno odmah pobijediti i steći samopouzdanje. Momčad iz Hanaua je mlad tim i bilo im je teško fizički se braniti. Imaju talenta i sigurno će napredovati iz utakmice u utakmicu. Dolazeći vikend imamo slobodno i to je nam vrlo pogodan. Imali smo kratke i ne baš idealne pripreme, pogotovo zbog ranog početka sezone. Želimo se ponovno poboljšati u sljedeća dva tjedna treninga. Čeka nas duga i vrlo teška sezona s vrlo teškim protivnicima”, kaže Mario Marić.

KK Komušina Haiterbach – TG Hanau 92:72 (25:17;48:30;73:44)

KKK: Herdie Lawrence (37/4), Sascha Kesselring (15), Paulo Goncalves (13/1), Alexander Feldberg (8), Samba Thiam (7), Denni Cukovic (6/2), Ivo Maric (2), Rickardo Maric (2), Jonathan Babitsch (2), Kelvin Asomah