Naslovna slika najave prvenstva u obaranju ruku / Foto: Preslik FB

PRVENSTVO U OBARANJU RUKU: Andrija Šimić (25) iz Ličkog Osika je pobjednik apsolutne kategorije na prvenstvu sa 193 natjecatelja

Uz strogo pridržavanje svih epidemioloških mjera u Sinju je u nedjelju održano 11. prvenstvo Hrvatske u obaranju ruke za osobe sa i bez invaliditeta.

Na prvenstvu su nastupila 193 natjecatelja, a natjecanje je održano u čak 29 dobnih i težinskih kategorija i to odvojeno za lijevu i desnu ruku.

Pobjednik apsolutne kategorije je 25-godišnji Andrija Šimić, član KOR Kinga iz Ličkog Osika koji je obranio prošlogodišnji naslov na obje ruke.

U Open Left kategoriji u kojoj nastupa osam najboljih iz svih težinskih kategorija drugi je bio Viktorio Sović (Trojanci), a treći Dražen Kogl (Tigar) U Open Right kategoriji iza Šimića bio je Ivo Križan (Trojanci), dok je treći bio Sović (Trojanci).

Djevojke su nastupale u kategoriji do 80 kg. Blaženka Trobić je u finalu na lijevu ruku pobijedila Mihaelu Kogl, dok je na desnu ruku Kogl uzvratila pobijedivši svoju kolegicu iz kluba Tigar.

U konkurenciji osoba s invaliditetom u Sjedećoj Open Right i Left kategoriji je pobijedio Domagoj Cvitković (Trešnjevka). Boris Zrmanjac iz Koroi Ilica je pobijedio u kategoriji “Left stajaće open”, a Luka Drokan (Trešnjevka) u “Right stajaće open”.

Hrvatski savez za obaranje ruke osnovan je u Zagrebu 2009. godine te je iste godine pristupio te postao punopravni član Europskog i svjetskog Armwrestling saveza. Od 2018. godine isti je punopravni član Hrvatskog olimpijskog odbora te je Savez za osobe s invaliditetom punopravni član Hrvatskog paraolimpijskog odbora.