Teniski reket i loptica (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

PRVA TENISAČICA IZ KAZAHSTANA: Jelena Ribakina osvojila Wimbledon

Kazahstanka Jelena Ribakina pobjednica je ovogdišnjeg Wimbledona u konkurenciji tenisačica, ona je u finalu preokretom svladala Tunižanku Ons Jabeur sa 3-6, 6-2, 6-2.

Na startu susreta dvije debitantice u finalu nekog “grand slam” turnira bolje se snašla starija, 27-godišnja Jabeur koja je prvenstveno zahvaljujući brojnim pogreškama Ribakine dobila prvi set sa 6-3.

No, kada se 23-godišnja Kazahstanka rođena u Moskvi pribrala i smanjila broj pogrešaka ritam susreta se okrenuo u njezinu korist. Ribakina je ostvarila rani “break” u drugom setu, odbila sve prilike Jabeur za povratak u taj set, a gotovo ista situacija se dogodila i u trećem setu. Veliku ulogu u posljednjem setu imale su i loše procjene Jabeur kada izazvati sporne odluke linijskih sudaca, a kada ne. U tri je navrata propustila izazvati pogrešne odluke na svoju štetu u ključnim trenucima gemova, dok je tri puta pogrešno pozivala “challenge” na ispravne odluke sudaca što jju je odvelo u rezultatski zaostatak.

Ovom pobjedom Ribakina je postala prva igračica iz Kazahstana koja je osvojila “grand slam” naslov, a prije ovoga Wimbleodna najbolji rezultat na “grand slamu” bilo joj je četvrtfinale Roland Garrosa prošle godine.