Futsal momčadi Beton Boysa iz Münchena / Foto: Fenix (F. Ereiz)

PRVA POBJEDA U FUTSAL BUNDESLIGI: Beton Boysi u Münchenu savladali Neu Isenburg i ispisali povijest

U povijesti hrvatske futsal momčadi Beton Boysa iz Münchena bit će upisano kako je prva pobjeda u elitnom natjecanju njemačke Bundeslige ostvarena nad momčadi SV Pars Neu-Isenburg.

Beton Boys – SV Pars Neu-Isenburg 5:3 (2:0)

U drugom 2. kolu Futsal Bundeslige, momčad Beton Boys je upisala prvu pobjedu i prve bodove kao novajlija u Bundesligi.

Trener Beton Boysa Ilija Krajinović (u sredini u crnom dresu) / Foto: Fenix (SIM)

Hrvatska momčad je u prvom poluvremenu postigla dva pogotka i povela s 2:0. U drugom poluvremenu gosti su se razmahali i u tri minute uspjeli izjednačiti rezultat na 2:2.

Uslijedilo je razdoblje neizvjesnosti koje prekida kapetan Andrej Škoro sa svoja dva pogotka kojim Beton Boysi dolaze u vodstvo od 4:2.

Nakon to gosti u 37. minuti smanjuju rezultat na 4:3, Enser Skrijelj minutu kasnije postiže pogodak za konačan rezultat od 5:3.

Za Beton Boys München su igrali: vratari Petar Džalto i Marijan Krasnić, igrači Tino Ptičar, Mirza Idrizović, Burhan Mustafov, Andrej Škoro (2 pogotka), Azur Velagić, Fikret Jahić, Ante Vičić, Enser Skrijelj, Marko Stjepanović, Arijanit Kelmendi. Trener: Ilija Krajinović.