Privedeno 100 liječnika zbog izostajanja s posla: Išli kuhati u gostionicu, igrati tenis…

Gotovo stotinu zaposlenika bolnice u Napulju privedeno je zbog izostajanja s pola, a najviše se među njima istaknuo liječnik koji je odlazio s posla kako bi igrao tenis, objavila je u petak policija.

Dvije godine istrage i skrivene kamere omogućile su dokumentiranje dobro uhodanog sustava u napuljskoj bolnici “Loreto Mare” gdje su neki zaposlenici provlačili kartice za bilježenje prisutnosti za 94 odsutnih kolega.

Dva socijalna radnika imala su dvadeset kartica za bilježenje prisutnosti koje su provlačili kroz aparate na ulazu u bolnicu, stalno u telefonskom kontaktu s odsutnima.

Tužiteljstvo Napulja odredilo je kućni pritvor za ukupno 55 osoba: po jednog neurologa i ginekologa, devet radioloških tehničara, 18 bolničara, šest zaposlenika uprave, devet tehničara održavanja i 11 socijalnih radnika.

Među bjeguncima s posla bili su i zaposlenici zaduženi upravo za kontrolu prisustva osoblja. Jedan među njima odlazio je s posla kako bi kuhao u obližnjoj gostionici.

Fenix-magazin/IM/Hina

Povezano

Prometna nesreća (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina
MOTOCIKLIST PRETICAO KOLONU: Smrtno stradao vozač (31) i suputnica (27)
KAO U HOROR FILMU: Otvorio vrata stana, susjed ga napao sjekirom
NAKON 6 DANA POTRAGE: Pronađeno tijelo 11-godišnje djevojčice
Dortmund (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)
ZAVRŠENA TALAČKA KRIZA U DORTMUNDU: Predao se 51-godišnji Srbin koji je pucao na policajca i držao svoje 3 kćeri za taoce  
Požar u Los Angelesu / Foto: Anadolu
TIJELA PRONAĐENA U ZAPALJENOM VOZILU: Pakistanci na brutalan način ubili četvoricu radnika
NEREDI NAVIJAČA NAKON POBJEDE PSG-a: Jedan poginuli, a privedeno 780 izgrednika, uključujući 283 u Parizu – ozlijeđeno 7 policajaca