Prikovani za dno: Cottbus i hrvatski trojac ‘potopljeni’ kod St. Paulija

Bio je to peti uzastopni susret bez pobjede i pogotka za Energie

Agonija Energie Cottbusa nastavila se i u 14. kolu Druge njemačke lige. Momčad Stephana Schmidta ‘potopljena’ je na gostovanju kod St. Paulija (3:0). Domaće je u 35. minuti u vodstvo doveo Bartels, a ‘posao’ su dovršili Schachten (70.) i Thorandt (73.).

Bio je to peti uzastopni susret bez pobjede u kojima momčad iz Cottbusa nije postigla niti pogodak. Ti loši rezultati prikovali su Energie na dno drugoligaške ljestvice, a u  14 susreta osvojeno je tek 13 bodova. Vodeći Köln ima 27 bodova dok se St. Pauli pobjedom popeo na 5. mjesto sa 22 boda.

Dodajmo kako je hrvatski trojac – Banović (dobio žuti karton), Rivić, Buljat – sudjelovao svih 90 minuta u porazu momčadi iz Cottbusa.

Inače, na klupi St. Paulija u ovom suretu debitirao je Roland Vrabec, dosadašnji pomoćnik prvog trenera Michaela Frontzecka, koji je odlučio napustiti klub jer mu još nije ponuđeno produženje ugovora unatoč solidnim rezultatima ove jeseni. (ha)