Leteći Luka Cindrić / Foto: Hina

PRIJATELJSKI SUSRET U PULI: Hrvatski rukometaši uvjerljivo savladali reprezentaciju Italije sa 40:26

Hrvatska muška rukometna reprezentacija uvjerljivo je pobijedila Italiju 40-26 u prijateljskom susretu odigranom u Puli.

Bio je to prvi susret nakon nepuna tri dana prve faze priprema za Svjetsko prvenstvo u Švedskoj i Poljskoj koje počinje 11. siječnja.

Izbornik Hrvoje Horvat je na tribini ostavio lakše ozlijeđenog Ivana Martinovića te Karpa Sirotića i Dominika Kuzmanovića.

Hrvatska je odlično otvorila susret. Iskoristila je prva četiri napada i u 6. minuti povela 4-2, da bi na ulasku u 9. minutu bilo 8-3. Čak prvih 11 napada Hrvatska je pretvorila u pogodak stigavši do vodstva 11-4.

U 27. minuti je bilo 22-12, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 23-14. Nakon desetak minuta igre u nastavku Hrvatska je imala 14 pogodaka prednosti (30-16), a na koncu je završilo 40-26.

Svih 15 igrača koji su bili u igri našlo se na listi strijelaca. Po četiri gola dali su Lovro Mihić, Filip Glavaš,  Marin Šipić i Luka Lovre Klarica. Dino Slavić je imao osam, a Mate Šunjić pet obrana.

Kod Italije najbolji su biliu Christian Manojlović i Andrea Pablo Marochi sa po pet pogodaka.