Trener Croatije ZH Stanislav Blažanović / Foto: Fenix (I. Barišić)

PRESKUPI PROPUSTI: Croatia Zürich je ispustila pobjedu u gostima nakon bolje igre i vodstva od 2:0

U prvenstvenoj utakmici 2. kola regionalne lige Zürich, Croatia Zürich je ispustila pobjedu u gostima nakon bolje igre i vodstva od 2:0.

FC Greifensee II : NK Croatia ZH  2:2  (0:2)

Igralo se s početkom u 11 sati po nesnosnoj vrućini od preko 30 stupnjava Celzija. Momčad Croatije je utakmicu počela sa dosta novih igrača.

U prvom poluvremenu hrvatska momčad je igrala znatno bolje i zasluženo povela s 2:0.

Prvi pogodak postigao je Karlo Turek u 24. minuti udarcem iz daljine sa više od 20 metara. Drugi pogodak je postigao David Šugar neobranjivim udarcem sa 9 metara.

U drugom dijelu domaćini su krenuli  ofanzivnije. Croatija se dobro branila i kontrolirala igru sve do nespretnog propusta vratara Marka Žiljka. Taj pogodak nije puno uzdrmala igru Croatije koja je sigurno odolijevala napadima domaćina.

I kad se očekivao kraj utakmice i pobjeda Croatije, u zadnjoj minuti opet je uslijedio propust hrvatskog vratara kojeg domaćini koriste za izjednačenje rezultata na 2:2.

Sastav NK Croatia ZH (4. liga): Marko Žiljak, Luka Prusac, Jurica Barišić, Josip Filipović, Carlos Miguel Fernades Montiro, Nicola Oetrlic, Karlo Turk, Hrvoje Pavlović, Stanislav Blažanović, Daniel Stepić, David Šugar. Još je igrao Filip Pudić. Trener – igrač: Stanislav Blažanović. Strijelci za Croatiu ZH: Karlo Turek (24. min), David Šugar (36. min)