FIFA (Ilustracija) / Foto: Fenix (I. Barišić)
FIFA (Ilustracija) / Foto: Fenix (I. Barišić)

Premierligaši protiv SP-a svake dvije godine: Klubovi izrazili zabrinutost

Svi klubovi engleske Premier lige usprotivili su se planovima Međunarodne nogometne federacije (FIFA) o uvođenju svjetskog prvenstva svake dvije godine.

 

Premier liga je objavila priopćenje u kojem je potvrđeno da su svi klubovi protiv tog prijedloga.

“Svih 20 klubova iz Premier lige raspravljalo je o procesu reforme međunarodnog kalendara nakon 2024. i jednoglasno se protive FIFA-inom prijedlogu o uvođenju svjetskog prvenstva svake dvije godine,” stoji u priopćenju elitnog razreda “otočkog” nogometa.

Klubovi su izrazili zabrinutost zbog negativnih utjecaja koje bi FIFA-ini trenutačni prijedlozi imali na dobrobit igrača, iskustvo navijača, pripreme pred sezonu i kvalitetu natjecanja.

Izvršni direktor Premier lige Richard Masters poručio je kako su “otvoreni za reforme i nove ideje”, ali i protiv radikalnih promjena u kalendaru.

“Otvoreni smo za reforme i nove ideje, ali one moraju unaprijediti ravnotežu domaćeg i međunarodnog nogometa. Ovaj proces mora uključiti i sporazume s ligama, koje su temelj nogometa,” dodao je Masters.

Fenix-magazin/MMD/Hina

Povezano

TORONTO: Tisuće hrvatskih navijača u korteu išli na utakmicu “Vatrenih” protiv Paname
RONALDO DVOSTRUKI STRIJELAC: Portugal razbio Uzbekistan
TROJICA VELIČANSTVENIH: Messi, Mbappe i Haaland nezaustavljivi na startu SP-a
SP: Nezaustavljivi Haaland s 2 zgoditka odveo Norvešku do 3:2 protiv Senegala
SP: Francuska s 2 pogotka Mbappea i grmljavinski prekid s 3:0 pobijedila Irak
dalić zlatko
VATRENI PRED KLJUČNIM ISPITOM, DALIĆ POSLAO PORUKU: Kada igramo za Hrvatsku, nema granica