Momčad Hajduka ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

PREKID UTAKMICE U ZÜRICHU: Protiv Hajduka ZH dosuđena dva jedanaesterca i pokazana 2 crvena kartona

U prvenstvenoj utakmici 5. lige regije Zürich između čileanske momčadi Leutarica Chile i hrvatskog Hajduka ZH došlo je do prekide u 85. minuti.

CCD Lautario Chile – Hajduk ZH 3:1 (3:1) PREKID

Do prekida je došlo nakon pokazanog drugog crvenog kartona igračima Hajduka, konkretno igraču Hajduka koji je španjolskog podrijetla S.P. Medonaldo.

Nejasno je zašto je sudac utakmice 5 minuta prije kraja pokazao igračima put u svlačionicu jer osim verbalne paljbe prema sucu nitko nije vidio ništa drugo. Sudac će zasigurno svoj postupak obrazločiti u izvješću utakmice.

Sama utakmica je bila dosta napeta. Čileanska momčad je prva došla u vodstvo, u 11. minuti, da bi Hajduk izjednačio u 20. minuti preko Ismaila Osmanija.

Domaćini su u 25. minuti ponovno došli u vodstvo od 2:1 iz jedanaesterca, da bi ponovno u 35. minuti za njih bio dosuđen novi udarac s bijele točke, čime su poveli sa 3:1. U 40. minuti Hajdukov igrač Metodie Stoilkov je dobio izravni crveni karton.

U drugom poluvremenu, u 70. minuti je zbog oštre igre pocrvenio i igrač domaćina. Oštra igra nastavljena je sve do prekida utakmice

Sastav Hajduka Zürich: Drago Morosan, Luis Eduardo Cosson Gersti, Metodija Stoilkov, Yago Mateo Rial Lopez, Niko Vrkić, Ruben Rial Lopez, Frano Vukadin (C), Sergio Gallego Queaires, Ismail Osmani, Domogoj Baran, Anto Matić.  Još su igrali: Christian Krzelj, Arafat Alili, Bolivar Maslić. Treneri: Dominik Bekavac i Ruben Riad.