Igrač Nexea Andraž Velkavrh ispred Srne i Muse (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

PPD ZAGREB OBRANIO TITULU: Trener Obrvan kaže kako su zaslužili 30. naslov

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb po 30. put su postali prvaci Hrvatske nakon što su u Našicama pobijedili Nexe sa 26-24 i u međusobnim  susretima osvojili šest bodova potrebnih za titulu.

Podsjetimo, izmijenjenim sustavom natjecanja prvak Hrvatske postala je ona momčad koja je prva stigla do šest osvojenih bodova.

Nexe i PPD su prvi put ove sezone igrali 26. ožujka u Našicama, a slavili su domaćini sa 30-29 nanijevši Zagrebu prvi poraz u prvenstvu u 15 godina. Zagrepčani su uzvratili sa 25-16 početkom svibnja, a 21. svibnja pobjedom 31-26 u Kutiji šibica stigli do vodstva 4-2 u bodovima. Aktualni hrvatski prvak iskoristio je prvu meč loptu i današnjom pobjedom 26-24 stigao do šest potrebnih bodova.

Nikola Grahovac
Detalj s utakmice između PPD Zagreb i Nexe / Foto: Hina

Gosti su bolje ušli u susret i nakon deset minuta igre PPD je vodio 7-3. Nexe se približio na gol zaostatka (7-8), no Zagreb ponovo bježi na 11-8, da bi domaćin do poluvremena smanjio na 11-9.

I otvaranje drugog dijela je pripalo Zagrebu. Momčad Ivice Obrvana je u 37. minuti imala +4 (16-12), u 41. minuti pet pogodaka viška (18-13), a pet minuta kasnije i 21-15.

Kada je Zagreb u posljednjih deset minuta ušao sa šest pogodaka prednosti činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno. Međutim, uslijedila je drama. Nexe se čudesno vratio i serijom 5-0 stigao na gol zaostatka pet minuta do kraja (23-24).

Crnu seriju Zagreba prekinuo je Ivan Čupić realiziravši sedmerac za 25-23. Luka Moslavac je smanjio na gol minusa, da bi Luka Lovre Klarica vratio na +2. Minuti prije kraja Nexe je dobio sedmerac, uz isključenog gostujućeg igrača, no Matej Mandić je obranio udarac Fahrudina Melića sa sedam metera, a potom i odbijanac Doriana Markušića pretvorivši se u junaka utakmice.

Nove stare prvak je do pobjede predvodio Ivan Čupić sa 10 golova, Klarica je zabio pet, a Željko Musa i David Mandić po tri gola. Dino Slavić je sakupio 10 obrana.

Kod Nexea najefikasniji je bio Melić sa šest golova, Mano Tomić je dodao četiri gola, a Marin Jelinić i Luka Moslavac po tri gola. Najbolji igrač Nexea Halila Jaganjac je utakmicu otvorio sa četiri promašaja, a potom se u 10. minuti ozlijedio i više nije ulazio u igru što je bio veliki hendikep za domaći sastav.

PPD Zagreb je ove sezone osvojio i Kup. U nedavnom finalu u Poreču, PPD je porazio Nexe sa 30-27 stigavši do 28. naslova pobjednika Kupa.

Ivica Obrvan zeljko Musa.
Ivica Obrvan i Željko Musa / Foto: Hina

U Nexeu nemaju previše vremena za tugovanje jer ih ovoga vikenda očekuje nastup na završnom turniru Europske lige u Lisabonu.

Našićani će u polufinalu 28. svibnja igrati protiv branitelja naslova njemačkog Magdeburga, dok se u  drugom polufinalu sastaju Orlen Wisla Plock i domaćin turnira lisabonska Benfica.

Ranije smo objavili

Podsjetimo, izmijenjenim sustavom natjecanja prvak Hrvatske postala je ona ekipa koja je prva stigla do šest osvojenih bodova.

“Ova titula je apsolutno zaslužena, bila je ovo četvrta pobjeda u nizu protiv Nexea. Utakmicu smo kontrolirali od prve do 50. minute, imali smo šest razlike i napad za +7. Tada je došlo do malo opuštanja u paklenoj i vrućoj atmosfri. Ne sjećam se kada sam zadnji put sudjelovao u ovakvom ambijentu od navijanja i temperature,” kazao je trener pobjedničkog sastava Ivica Obrvan.

PPD Zagreb 2
Slavlje rukometaüa PPD Zagreb / Foto: Hina

Kada je Zagreb u posljednjih deset minuta ušao sa šest pogodaka prednosti činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno. Međutim, uslijedila je drama. Nexe se čudesno vratio i serijom 5-0 stigao na gol zaostatka pet minuta do kraja (23-24) i utakmica je razriješena nakon neizvjesne završnice.

“Utakmica se na kraju malo zakuhala, no zaslužili smo ovaj rezultat,” dodao je Obrvan.

Nove stare prvak je do pobjede predvodio Ivan Čupić sa 10 golova.

“Slavimo danas, prvaci smo. Bila je super utakmica, pravi derbi. Znali smo da u Našicama nije lako igrati. Bila je lijepa atmosfera, puna dvorana, bilo je i puno nervoze i stresa. Pokazali smo karakter i radujemo se ovom trijumfu,” kazao je.

“Očekivali smo tvrdu i čvrstu utakmicu, s malim brojem golova, ali dobro smo se psihički pripremili. U samoj završnici smo se malo i opustili, na kraju smo skoro spašavali živu glavu. No, najvažnije je što titula ostaje u Zagrebu,” dodao je Dino Slavić koji je sakupio 10 obrana.

“Iskrenuo sam zglob, bila je to nesreća. Krivo sam stao, na to se ne može utjecati,” kazao je Jaganjac.

“Dao bi sve da sam mogao pomoći dečkima. Imali smo šanse pred predivnom publikom napraviti dobar rezultat, ali nažalost nismo uspjeli. Tužan sam, ali imamo još Final Four,” dodao je.

“Bila je to tvrda utakmica, kao što smo i očekivali. Nedostajalo nam je sigurnosti u zicerima, dosta smo ih promašili. Borili smo se, ali nismo uspjeli,” istaknuo je Jelinić.