Dinamo-Slaven Belupo(ILUSTRAIJA) / Foto: Hina

POSLJEDNJA UTAKMICA 17. KOLA HNL-a: Dinamo pobijedio Slaven Belupo, Hajduk mu bježi 9 bodova

Nogometaši Dinama u posljednjoj su utakmici 17. kola HNL-a kao gosti u Koprivnici svladali Slaven Belupo sa 2-0 (1-0).

Strijelci za Dinamo bili su Bruno Petković (21) i Dario Špikić (79), a u oba je navrata asistirao Takuro Kaneko.

Iako je Dinamo dominirao gotovo čitavim tijekom susreta, u samom otvaranju centimetri su dijelili domaćina od vodstva. U 7. minuti Štkalj je dobio jednu dubinsku loptu, utrčao u kazneni prostor te potom obišao i Nevistića te zatresao mrežu. No, pregledom snimke ustanovljeno je kako je napadač Slavena bio u zaleđu nekoliko centimetara pa je ostalo 0-0.

Rezultat se tako prvi put promijenio u 21. minuti kada je Dinamo iz treće prilike u vrlo kratkom vremenu poentirao. Kaneko je dobio loptu na desnom krilu i uputio dobar centaršut u peterac gdje je lopta preletjela loše postavljenog Borasa i stigla na glavu Petoića koji je bio precizan i svladao Suška.

Dinamo je pobjedu potvrdio u 79. minuti, ponovno je Kaneko napravio nered na desnom krilu i zatim poslao precizan ubačaj na glavu Špikiću koji je s pet metara zakucao loptu pod gredu.

Treći Dinamo sada ima 30 bodova, dva manje uz utakmicu manje od druge Rijeke, a devet manje uz dvije utakmice manje od vodećeg Hajduka. Slaven Belupo je deveti sa 17 bodova, koliko imaju i šesta Lokomotiva, sedmi Varaždin te osma Istra 1961, dok je na dnu Rudeš sa samo četiri boda.