Igrači Croatije i Posavine pred početak utakmice u Frankfurt-Heddernheim / Foto: Fenix (S.Konta)

Posavina zasluženo slavila u hrvatskom derbiju u Frankfurtu, ozljeda Zvonimira Doića u 10. minuti poremetila igru Croatije

U nedjeljnom hrvatskom derbiju u Frankfurtu, kojeg je gledalo više od 250 gledatelja, Croatia Frankfurt je poražena na domaćem terenu u Frankfurt Heddernheimu od Posavine Frankfurt neočekivano i visokim rezultatom od 1:7.

FC Croatia – FC  Posavina 1: 7 (1:3)

Igru domaćina poremetio je rani zgoditak dojučerašnjeg njihova igrača Filpa Lovrića koji je u prvoj minuti zatresao mrežu vratara Croatije Nikole Jurića.

Domaćini su se brzo vratili zgoditkom Eskija u 11.minuti i imali su više od igre. No, na vratima Posavine bio je sigurni vratar, povratnik u Posavinu, Matej Mamić. Ozljeda ponajboljeg igrača Croatije Zvonimira Doića, koji je morao napustiti igru već u 10 minuti, pokazala se kasnije kobnom za igru Croatije. Jer, Doić je taj igrač koji na sredini terena razbija napade protivničke momčadi i najkorisniji je igrač u građenju igre svoje momčadi.  Stoga se sigurno može reći kako sadašnja igra Croatije s Doićem i bez njega nimalo nije ista.

Igrači Croatije Frankfurt i Posavine pred početak utakmice/Foto Fenix (S.Konta)
Igrači Croatije i Posavine pred početak utakmice/Foto Fenix (S.Konta)

U napadu igrači Croatije nisu realizirali nekoliko izglednih situacija. No, ono što su propustili napadači Croatije, na suprotnoj strani je kaznio Hrskanović i u 40. minuti doveo Posavinu u vodstvo postavivši rezultat na 1:2. U najgorem trenutku za Croatiju, minutu prije kraja poluvremena, povećanja za vodstvo Posavine od 1:3 djelo je Marka Bošnjaka. S tim neugodnim rezultatom za stariju hrvatsku momčad iz Frankfurta, koji nije bio pravi odraz stanja na terenu, otišlo se na odmor.

Na poluvremenu trener Croatije Darijo Ištuk pokušao je razbuditi svoju momčad te izmjenama stići do izjednačenja pa možda i preokreta rezultata. No, u nedjelju Croatija nije imala svoj dan. Nepovoljan razvoj utakmice za igrače iz Heddernheima nastavljen je i u drugom dijelu. Gosti su nastavili sa kažnjavanjem svake pogreške domaćina i svoje prilike su realizirali gotovo 100 posto.

Na drugoj strani Mario Lažeta i ostali napadači Croatije nikako nisu uspjevali savladati Mateja Mamića, izvrsnog vratara podrijetlom iz Šujice koji je u ovom prijelaznom roku pregovarao o dolasku u Croatiju. Na drugoj strani napadači Posavine, kojoj se sve posložilo u igri i rezultatu, su iskoristili gotovo svaku stvorenu priliku za zgoditak.

U drugom dijelu utakmice istaknuo se Zadranin u redovima Posavljaka Angelo Spaleta postigavši dva zgoditka. Uz njega u listu strijelaca još su se upisali u drugom poluvremenu Baotić i Pejić. Na kraju je momčad trenera Pere Bošnjaka posve zasluženo slavila i upisala sva tri boda u hrvatskom derbiju u Heddernheimu.

SASTAV CROATIJE: Jurić, Bešlić, Duvnjak, Lažeta, Doić, Eski, Barnjak, Juko, Stipe Vidović, Dogan i Kukić.  Još su igrali Miro Drlje od 10. minute umjesto Doića (ozljeda), Bračić od 46. minute umjesto Duvnjaka i Ivica Vidović od 46. minute umjesto Juke.

SASTAV POSAVINE: Marković, Vorgić, Petrašević, Lovrić, Baotić, Pejić, Hrskanović, Spaleta, Andrić, Piljić i Božić. Još su igrali Vuković i Bošnjak.

Strijelci na utakmici: 0:1 Lovrić (1.min), 1:1 Eski (11. minuta dodavanje Lažeta),  1:2 Hrskanović (44.min), 1:3 Bošnjak (44.min), 1:4 Spaleta (63.min), 1:5 Baotić (63.min), 1:6 Pejić (77.min), 1:7, Spaleta (86.min).

Pobjeda druge momčadi Croatije Frankfurt

FC Croatia II – SG  Praunheim ll 3 : 1  (2:0)

Druga momčad Croatije Frankfurt/Foto Fenix (S.Konta)

Druga momčad Croatije zabilježila je u nedjelju nakon duljeg vremena pobjedu na domaćem terenu protiv druge momčadi Praunheima.

Strijelci za Croatiju II: Doganlar (54.min i 90.min) i  Mokrzycki  (65. min)

Sastav Croatije II: Novokmet, Miloloža, Matozan, Geljić-Vilušić, Jeličić, Mokrzycki, Kovač, Mateo Vukošić, Todorić, Livajić, Göekhan Doganlar

Iduću utakmicu prva i druga momčad Croatije Frankfurt igraju u gostima u nedjelju, 1. rujna, kod  FV Saz-Rock. Druge momčadi počinju utakmicu u 13 sati a prve momčadi igraju u 15 sati. Adresa igrališta je Hausener Obergasse 5H, 60488 Frankfurt.

Fenix-magazin/MD/Stanislav Kota/Foto: S.Konta