Posavina stigla do pete uzastopne pobjede – nogometna drama u zadnjim minutama utakmice

FC Mainfeld – FC Posavina Frankfurt 3:5 (2:0)

Posavina FrankfurtNa gostovanju u Frankfurt Niederradu, momčad Posavine Frankfurt ubilježila je petu uzastopnu pobjedu. Hrvati su do bodova došli u zadnjih pet minuta plus tri minute sudačke nadoknade. Tada se na terenu odigravala prava nogometna drama koja je, srećom, dobro završila za Posavinu. U glavnoj ulozi bili su njemački igrači te sudac koji im je podjelio jedan crveni te dva žuto-crvena kartona.

Igrači Posavine u igru su ušli nezagrijano i pomalo nesigurno, što su jako dobri napadači Mainfelda iskoristili već u 2. min kada u brzoj kontri dolaze do 1:0. Nedugo zatim u 14. min nakon greške odbrane Posavine, već vode sa 2:0.IMG_2525

U drugom poluvremenu igrači Posavine se polako bude. Igraju sve bolje i u 60 min, nakon prekršaja u šesnaest metara nad Koturicem, sa bijelee točke pogađa trenutačno najbolji strijelac Posavine Anto Matić. Radost hrvatskih igrača nije dugo trajala. Domaćini u 65. min ponovno povećavaju vodstvo, ovaj put na 3:1 nakon nove nesmotrenosti obrane Posavine.

Unatoč primljenom golu, trener Ivo Katić od svojih igrača traži nastavak napadačke igra. U jeku napada Posavine, sudac u 75. min pokazuje crveni karton igraču Mainfelda.

I onda u 85 min počinje nogometna drama na terenu nakon što Patrik Pejić, na odlično dodavanje Piljića, smanjuje rezultat na 3:2. Dok je

Posavina sve agresivnija, domaćini su sve nervozniji i u 86. min jedan njihov igrač dobiva žuto-crveni karton. Sa dva igrača više Posavina u 88. min preko Spalete izjednačuje na 3:3. Nervozni od nemoći, domaćini u 90 min prave prekršaj nad Spaletom u šesnaestercu. Sa bijele točke Matić sigurno pogađa mrežu vratara protivnika i to je 4:3 za Posavinu. U sudačkoj nadoknadi od 3 minute Posavina preko raspoloženog Spalete dolazi do konačnih i zasluženih 5:3.

Posavina: Marković, Bošnjak P, Maršić, Dukić, Vučković, I. Piljić, Spaleta, Madžarević, Koturić, (Pejić), Matić, Jurić (Pupčević).

Iduću utakmicu Posavina igra u četvrtak  27. studenog na domaćem terenu u Riederwaldu protiv momčadi Riederwalda. Susjedski derbi počinje u 19,30 sati.