Posavina Frankfurt sve bliže naslovu jesenskog prvaka

FC Posavina FFM – SC Goldstein 3: 3 (2: 1)

5I nerješen rezultat od 3:3 (2:1) na domaćem terenu protiv probuđene momčadi SC Goldstein zadržao je FC Posavinu Frankfurt, zbog bolje gol razlike, na vodećoj poziciji u Kreisklasi A Frankfurt istok. Hrvatska momčad, koju vodi trener Pero Bošnjak, već drugi put zaredom propustila je priliku povećati prednost ispred drugoplasiranog TSG Niederrada. Nakon što kod kuće prije dva tjedna nije uspjela pobediti Niederrad, Posavina sada nije kaznila ni posrtanje glavnog konkurenta za ulazak u višu ligu.

Pero Bosnjak
Trener Posavine Pero Bošnjak

Hrvati su već u 16. minuti poveli autogolom gostiju da bi jedanaest minuta kasnije Danijel Koturić doveo Posavinu u vodstvo od 2:0. Pri kraju prvog poluvremena gosti kažnjavaju grešku obrane Posavine i matiraju vratara Mateja Markovića za 2:1. Kad je Ivan Božić u 48 min utakmice savladao gostujućeg vratara za 3:1, Posavini su se smješila tri nova boda. Ali tako nisu mislili gosti iz Goldsteina koji u završnici postižu dva zgoditka (72. i 87. min) i tako uzimaju jedan bod a Posavini „kradu“ dva već višena boda.

Nerješen rezultat ambiciozni trener Posavine Pero Bošnjak doživio je ravno porazu. S pravom, jer je momčad Posavine igrala dobro, pogotovu u prvom dijelu kada su domaćini propustili niz zrelih prilika. I u nastavku napadači Posavine su mogli povećati prednost svoje momčadi ali jednostavno lopta nije htjela u mrežu. Kod primjeljih zgoditaka, od kojih je onaj drugi pao iz jedanaesterca, obrana Posavine je mogla i bolje reagirati. Ali svak ima pravo na lošiji dan.

6
Sjajan niz Posavine od 8 pobjeda i dva nerješena, bez poraza

Niz od osam pobjeda i dva nerješen rezultata bez ijednog poraza daju nadu igračima i brojnim navijačima kako će Posavine u stilu pobjednika završiti prvi dio prvenstva kao jesenji prvak.

Opširan prilog o FC Posavin Frankfurt donosimo u idućem broju tiskanog izdanja Fenixa