Detalj s utakmice Zrinjskog i Slovana (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

PORAZ ZRINJSKOG U BRATISLAVI: U dramatičnoj završnici Zrinjski stigao do 2:2, ali sreće i snage ze potpuni preokret nije bilo

Prvak BiH, mostarski Zrinjski u uzvratnoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka je odigrao 2:2 (1:0) u Bratislavi protiv prvaka Slovače Slovane, te je zbog poraza od 0:1 u Mostaru ispao iz daljnjeg natjecanja u Ligi prvaka.Ali nastavlja natjecanje u Europskoj ligi.

A Plemićima je tako malo nedostajalo za prolaz.

Nakon vodstva domaćina već u 5. minuti preko Čavrića i povećanju vodstva u 66. minuti preko Zubera, Zrinjski se vratio u utakmicu u 75. minuti pogotkom Hrvoja Barišića kojim je smanjen rezultat na 2:1.

Nemanja Bilbija u napadu Zrinjski Anadolu
Nemanja Bilbija u napadu protiv igrača Slovana / Foto: Anadolu

U igri na sve ili ništa, momčad trenera Rendulića je stvarala prilike i u trećoj od 6 minuta sudačkog produžetka došla do izjednačenja rezultata na 2:2. Poogodak je postigao Antonio Ivančić.

Preostale tri minute utakmice bile su najdramatičnije. Domaćini su se svim silama branili i pri tome nisu birali sredstva. U tom kratkom razdoblju sudac je domaćim igračima pokazao čak tri žuta kartona. Zrinjski je mogao doći do pogotka u 6. minuti nadoknade kada dobiva slobodan udarac na 17 metara, ali loše je izveden i igrači Slovana su sjurili prema svojim navijačima na prepunom stadionu u Bratislavi.

Bilo je ovo drugo zaredom ispadanje Zrinjskog od Slovana te će tako mostarski Plemići nastaviti natjecanje u Europskoj ligi, točnije u 3. pretkolu Europske lige gdje ga već sljedećeg tjedna očekuje poraženi iz dvoboja islandskog i danskog prvaka.

Početni sastav Slovana: Borjan, Lovat, Bajrić, Kashia, Pauschek, Savvidis, Kankava, Kucka, Zuberu (od 77. Marcelli), Weiss (od 77. Barseghyan), Čavrić. Trener: Vladimir Weiss.

Početni sastav Zrinjskog: Marić, Čorluka, Barišić, Jakovljević, Memija, Stanić, Čanadjija, Kožulj, Tičinović, Bilbija i Ćuže. U igru su ulazili: Tomislav Kiš od 45. min umjesto Kožulja, Antonio Ivančić u 45. umjesto Stanića, Ivan Jukić u 65. min umjesto Tičinovića, Matija Malekinušić u 66. min umjesto Čuže te Damir Zlomislić u 73. min. umjesto Bilbije.

Strijelci: 1:0 – Čavrić (5.), 2:0 – Zuberu (66.), 2:1 – Barišić (75.), 2:2 – Ivančić (90+2).

Žuti kartoni: Memija (11.), Barišić (54.), Ćuže (55.), Bilbija (58.), Ivančić (71.), Weiss (75.), Kankava (90+4), Savvidis (90+5).

U ostalim utakmicama 2. pretkola Lige prvaka, nogometaši ljubljanske Olimpije na dramatičan su način izborili plasman u treće pretkolo Lige prvaka svladavši u uzvratu bugarski Ludogorec s 2-1 te slavili s ukupnih 3-2.