Luka Modric Hina
Luka Modrić / Foto: Hina

PORAZ U BRUXELLESU: Hrvatske može i mora bolje, igra protiv Belgije tek je u fazama bila dobra

U posljednjoj pripremnoj utakmici uoči Eura nogometna reprezentacija Hrvatske je u nedjelju u Bruxellesu izgubila od Belgije sa 0-1 (0-1). Jedini pogodak na utakmici je postigao je Romelu Lukaku u 38. minuti.

Pogodak je pao nakon prekida, naše stare boljke. Nakon kornera nismo dobro očistili, lopta je ponovno ubačena u naš peterac, a Lukaku ju je iz blizine pospremio u mrežu.

Hrvatska je dobro otvorila utakmicu i prvih desetak minuta Belgijanci se praktički nisu sastali s loptom. Modrić je vukao svoju momčad, lopta je brzo putovala od noge do noge. Belgijanci su bili povučeni na svoju polovicu terena. Međutim, nakon dvadesete minute Belgije je krenula u svom prepoznatljivom ritmu.

Vatreni su stali, prema naprijed uopće nisu bili opasni. To najbolje oslika podatak da u prvom poluvremenu Hrvatska nije imala niti jedan udarac u okvir vrata.

U drugom poluvremenu hrvatska momčad je igrala nešto konkretnije, ali bez realizacije. Ni u utakmici protiv Belgije Hrvatska nije uspjela postići pogodak premda je bilo prilika, a najbolju je imao Josip Brekalo u posljednjim minutama utakmice.

Najbolji u hrvatskim redovima ponovno je bio naš kapetan Luka Modrić. Dobro je branio i vratar Dominik Livaković koji je u samoj završnici utakmice sjajno obranio dva pokušaja Lukakua.

BELGIJA: Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen (od 46. Vermaelen) – Castagne, Tielemans, Dendoncker (od 82. Doku), Chadli (od 71. T. Hazard) – Mertens (od 68. Vanaken), Lukaku, Carrasco (od 81. E. Hazard ). Izbornik: Roberto Martinez.

HRVATSKA: Livaković – Vrsaljko, Vida, Ćaleta-Car, Barišić (od 46. Gvardiol) – Modrić (od 61. Pašalić), Brozović, Kovačić (od 61. Vlašić) – Rebić (od 61. Kramarić), Petković (od 70. Brekalo), Perišić (od 80. Oršić ). Izbornik: Zlatko Dalić.