Poraz košarkaša Komušina iz Haiterbacha, nedostajalo je tek malo sportske sreće u završnici

Košarkaši Komušine su u proljetni nastavak prvenstva Regionallige startali s nesretnim porazom 69:72 kod drugoplasiranog BBU Ulm. Na zagrijavanju pred početak utakmice trener Marić se morao odreći usluga Martinovića koji nije zaliječio ozljedu ali je zato debitirao Nijemac Tim Altenbeck (22) koji je angažiran u zimskom prijelaznom roku.

U vrlo zanimljivoj i borbenoj utakmici Hrvati su se bolje snašli. Zahvaljujući raspoloženom Babiću poveli su 17:8. Do poluvremena domaćini se razigrao, uzvratili su i na odmor odlaze sa 45:40.

Nastavak utakmice ponudio je dosta uzbuđenja, pogotovu sam završetak. Deset sekundi prije kraja bilo je 70:69 za BBU Ulm. Hrvatska momčad je imala dva slobodna bacanja ali Anioti je promašio oba bacanja.  Domaćini su nakon toga postigli koš i bilo je 72:69. U zadnjem napadu igrač Komušine Begagić nije pogodio tricu.

-Bila je to dobra i zanimljiva utakmica gdje bi i naša pobjeda bila zaslužena. Posebno smo u obrani bili dobri, ali to je ovoga put bilo premalo. Prinova Altenbeck je odigrao dobru utakmicu i u nastavku prvenstva će nam biti osjetno pojačanje, rekao je trener Komušine Mario Marić.

Za KK Komušinu su igrali: Babić 16, Begagić 16, Köppl 10,Bubalo 8, Anioti 8, Ponjavić 6, Piescek 6, Altenbeck, Stojčević.