Poraz Croatie Griesheim na otvaranju proljetnog djela sezone

Tešku zadaću imala je momčad Croatie Griesheim na otvaranju proljetnog djela sezone koja je morala u goste vodećoj momčadi lige SV Weiterstadt, gdje je hrvatska momčad upisala prvi ovosezonski poraz od 4-1. Iako je momčad Croatie Griesheim došla na noge Weiterstadtu oslabljena ozljedama petorice standardnih igrača (Pupić, Blessing, Perić, Altuna, Softić), dva brza gola primljena na početku utakmice ugasili su sve ambicije Plavih.

Samo sedam minuta u otvaranju susreta trebalo je angažiranoj momčadi Weiterstadta kako bi postigla dva pogotka (Bortz 1. i 7. minuta) i tako usmjerila vodu na svoj mlin. Od Croatie Greisheim smo pak malo toga lijepog vidjeli u prvih četrdesetpet minuta. Hrvatski su nogometaši uglavnom bili u obrambenom gardu, a prvu priliku za Croatiu imao je Yikalo Gebreigzeher u 23. minuti kada je tukao sa nekakvih 20-ak metara ali je lopta otišla iznad grede.

Momčad Weiterstadta je dobro kombinirala i uporno tražila pukotine u obrani Croatie Greisheim te do kraja prvoga djela uspjela je postići još dva pogotka (Friesicke 24. minuta i Bortz 38. minuta ) i tako utakmicu uvela u sigurnu zonu.

Drugi dio susreta Croatia Greisheim, a posebno njezin zadnji blok, odigrala je puno koncentriranije te je uspjela parirati vodećoj momčadi lige. Zatvoreni su svi prilazi golu Croatie Greisheim tako da su opasni naleti Weitrestadta završavali uglavnom u visini šesnaesterca hrvatske momčadi.

Kako je susret odmicao tako su nogometaši Croatie Griesheim uspješnije dolazili u poluprilike i prilike u napadu. Jednu odličnu priliku imao je u 70. minuti Filip Draženović koji je prošao po lijevoj strani i tukao ali je golman Weiterstadta taj udarac efektno obranio.

Do samog kraja susreta novak u redovima Croatie Greisheim Davor Josić uspio je smanjiti rezultat na 4-1, i tako barem postići počasan pogodak za svoju momčad.

SV Croatia Griesheim: Omrčanin, Loeffel, Vujica, Markota, Đurić, Gebreigzeher, Andrijević, Draženović, Smajović, Nothnagel, Jurić. Klupa(Mlakić, Nazari, Josić, Andrijević)