Pogledajte kako je Santini hat-trickom srušio još jednog belgijskog velikana!

Santini se sa 11 pogodaka popeo na prvo mjesto ljestvice strijelaca

Kortrijk je na krilima hrvatskog napadača Ivana Santinija u 11. kolu senzacionalno deklasirao Club Brugge (4:1) nanijevši mu prvi ovosezonski poraz u prvenstvu.  Santini je u pobjedu ugradio čak tri pogotka od čega su dva bila s bijele točke i tako nakon Anderlechta srušio još jedan slavni belgijski klub.

Zadranin je pogađao u 22., 65. i 90. minuti. Za domaće je strijelac još bio Coulibaly (57. minuta) dok je jedini pogodak Bruggea djelo Engelsa (32. minuta). Gosti su kraj utkamice dočekali s dva igrača manje zbog crvenih kartona.

Dodajmo kako se Santini hat-trickom popeo na prvo mjesto ljestvice strijelaca Jupiler lige. Ukupno ih je dosad postigao 11, dva više od prvog pratitelja Hamdija Harbaouija.

Poredak: Standard 28 bodova, Club Brugge 26, Zulte-Waregem 24, Genk 23, Anderlecht 21, Kortrijk 19 bodova… (ha)