Pogledajte kako je Mandžo donio pobjedu Bayernu, Perišić blistao protiv Schalkea

Mandžukić je protiv Frakfurta postigao svoj drugi pogodak ove sezone

Bayern je u drugom kolu njemačkog prvenstva stigao i do druge pobjede, a posebno veseli što je trijumf donio hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić svojim drugim prvenstvenim pogotkom.

Bavarci su slavili na gostovanju kod Eintrachta (1:0), a Mandžukić je sjajno pogodio mrežu domaćina u 13. minuti nakon ubačaja Müllera. Hrvatski napadač ponovno je bio u početnom sastavu Guardioline momčadi te je odigrao cijeli susret.

Za momčad iz Frankfurta nastupio je napadač Srđan Lakić ušavši u igru u 78. minuti.

Wolfsburg je pak na Volkswagen Areni deklasirao Schalke (4:0), a važnu ulogu u uvjerljivoj pobjedi imao je i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić. On je u 54. minuti asistirao Koncheu za vodstvo Wolfsburga te sudjelovao u akciji za drugi pogodak kojeg je postigao Vierinha.

Perišić je igrao do 86. minute, a u velikoj pobjedi domaćina sudjelovao je i Ivica Olić igravši do 81. minute.

Težak poraz na svojoj Imtech-Areni pred 47 tisuća gledatelja upisao je HSV kojeg je pregazio Hoffenheim (1:5). Hrvatski reprezentativac Milan Badelj izašao je iz igre u 63. minuti, pri rezultatu 1:2. Ivo Iličević nije konkurirao za sastav HSV-a.

Rezultati 2. kola: Borussia Mönchengladbach – Hannover 3:0 (Kruse 20, Kramer 53, Daems 66-11m), Stuttgart – Bayer 0:1 (Schwaab 42-ag), Wolfsburg – Schalke 4:0 (Knoche 54, Vierinha 61, Naldo 68, Kutschke 90), Werder – Augsburg 1:0 (Ekici 22), Freiburg – Mainz 1:2 (Freis 71/Zimling 64, Müller 68), HSV – Hoffenheim 1:5 (Van der Vaart 44-11m/Firmino 5, 77, Volland 50, Modeste 67, 74), Eintracht F. – Bayern 0:1 (Mandžukić 13).

Poredak: Bayer, Bayern, Mainz i Werder po 6 bodova, Hoffenheim 4 boda…(ha)