Pogledajte kako je Badeljev i Iličevićev HSV izborio ostanak u Bundesligi

Hamburžani u kvalifikacijama bolji od Greuther Fürtha

hsv3HSV, jedini klub koji nikada nije napustio najelitnije njemačko nogometno natjecanje, i sljedeće sezone nastupat će u Bundesligi. Ishod je to dvaju susreta dodatnih kvalifikacija s drugoligašem Greuther Fürthom.

Nakon što je prvi susret u Hamburgu završio bez pogodaka u uzvratu ponovno nije bilo pobjednika (1:1), no zbog pogotka u gostima HSV je izborio ostanak.

Već na početku, u 14. minuti, Lasogga je doveo HSV u vodstvo, a izjednačio je Furstner u 59. minuti.  Hrvatski reprezentativac Milan Badelj igrao je svih 90 minuta za HSV dok Ivo Iličević nije konkurirao za sastav.

Po svršetku utakmice uslijedilo je veliko slavlje Hamburžana koje se nastavilo i u klupskom autobusu. (ha)