Pogledajte Gavranovićevo sjajno primanje lopte i gol za pobjedu Züricha

Daniel Pavlović asistirao za pogodak Grasshoppersa

Mario Gavranović, švicarski reprezentativac hrvatskih korijena postigao je sjajan pogodak koji je donio pobjedu njegovu Zürichu u susretu 19. kola švicarskog prvenstva protiv Siona (1:0).

Bila je to prva utakmica nakon prvenstvene stanke, a Gavranović je pogodak postigao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena nakon što je sjajno primio jedno ubacivanje u šesnaesterac te opalio iz poluvoleja. Gavranović je igrao do 76. minute dok drugi Hrvat u Zürichu, Stjepan Kukuruzović nije nastupio.

Dodajmo i kako je Tomislav Puljić, Zadranin koji je ponikao u zagrebačkom Dinamu, dobio žuti karton u utakmici njegova Luzerna i Grasshoppersa (1:3). Za Luzern je do 61. minute igrao i Australac hrvatskih korijena Oliver Bozanić dok je za goste svih 90 minuta odigrao Švicarac hrvatskih korijena Daniel Pavlović te asistirao za jedan pogodak.

Vodeći na tablici je Basel sa 36 bodova, Grasshoppers je treći sa 33 boda, Luzern je četvrti sa 32, a Zürich šesti sa 25 bodova. (ha)

>>Gavranovićeva dva pogotka za pobjedu, Badelj i Iličević nemoćni protiv Schalkea