Ulaz u bolnicu (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix /MD)

POČELE ZABRANE: Ne smiju doći na posao jer nisu cijepljeni protiv koronavirusa!

U Brandenburgu je prvi put u zdravstvenom sektoru uvedena zabrana ulaska za dvoje zaposlenika koji nisu cijepljeni protiv koronavirusa.

 

Više ne mogu raditi na svom radnom mjestu.

Glasnogovornik Ministarstva zdravstva u Potsdamu potvrdio je u nedjelju da su ovo prva dva slučaja u saveznoj zemlji kojima je zabranjen ulazak u bolnicu jer nisu cijepljeni.

Cijepljenje protiv korone obvezno je za medicinsko osoblje od sredine ožujka.

Kako javlja Märkische Oderzeitung, okrug Oder-Spree objavio je u petak da je zabrana ulaska uvedena za dvije osobe krajem lipnja. One se ni ubuduće ne žele cijepiti protiv korone.

Budući da je uprava ustanove priopćila da je zaposlila odgovarajuće zamjensko osoblje, nema nedostatka osoblja niti razloga za još jedno oslobađanje od obveze cijepljenja.

Sredinom ožujka zaposlenici u domovima za starije osobe i klinikama, u ordinacijama i ambulantama, primalje, maseri i fizioterapeuti morali su dokazati da su potpuno cijepljeni protiv koronavirusa ili da su nedavno preboljeli koronu.

Ako nema dokaza, ustanova mora obavijestiti zdravstveni odjel. Pogođenima se može zabraniti ulazak na radno mjesto ili nastavak rada. Postoji iznimka za osobe koje se ne mogu cijepiti iz zdravstvenih razloga.

Fenix-magazin/MD/

Povezano

NOVA PROMJENA U NJEMAČKOJ: Od 7. srpnja nova svjetla za automobile bit će obavezna
SVAKI GLAS JE VAŽAN: Registracija birača za Opće izbore u BiH 2026.
OPASNOST OD OZLJEDA I GUŠENJA: Ferrero hitno povlači Nutella proizvod
OD KRAJA SRPNJA: Velika promjena u DHL-u utječe na milijune u Njemačkoj
Krunoslav Katičić / Foto: Hina
AI RAT NA POLITIČKOJ SCENI: Katičić žestoko uzvratio Sandri Benčić: „Bili ste pioniri AI kampanja, a sad vas je odjednom sram!“
AUTO POSTAJE UŽARENA PEĆNICA: Na 37°C vozači postaju nervozni, rizik od prometnih nesreća skače za čak 33%, evo kako se pravilno rashladiti