Seniorska momčad Posavine Basel / Foto: Fenix (Josip Mijić)

Pobjedom u gostima seniorska momčad Posavine Basel zadržala prvo mjesto na ljestvici

Kako ovaj vikend prva momčad Posavine Basel nije igrala, oči navijača Posavine bile su uprte u seniorsku momčad. Nakon što su seniori u utorak u kupu pobjedom od 2:1 prošli u osminu finala, ovaj vikend je nastavljeno prvenstvo.

FC Nordstern BS – NK Posavina Basel 2:3 (0:1)

NK Posavina je u ovaj susret ušla kao apsolutni favorit jer je hrvatska momčad  prva na ljestvici nakon 5 kola sa 12 bodova. Usto, igrali su protiv zadnjeg na ljestvici koji nema niti jednog boda. Sve pretpostavke se bude na utakmici i “uživa” u utakmici po lijepom subotnjem vremenu su bile ostvarene. Očekivala se lagana pobjeda sa upisana tri nova boda. Ali, nije bilo ni blizu tako. Gledatelj sa strane su teško na početku utakmice mogli prepoznati tko je prva a tko zadnji momčad na ljestvici.

Prvo poluvrijeme je Posavina bila nešto premoćnija ali to nije kapitizirala pogodcima. Tek u 38. minuti je Slaven Grubišić nakon solo prodora po lijevoj strani postigao pogodak za vodstvo od 1:0. Još nekoliko šansi je ostalo neiskorišteno.

Strijelci za Posavinu  Jozo Iličević i Slaven Grubišić / Foto: Fenix (J. Mijić)
Strijelci za Posavinu Jozo Ilijašević i Slaven Grubišić / Foto: Fenix (J. Mijić)

Nakon žustre rasprave na poluvremenu, drugi dio utakmice donosi bolju igru Posavine. U 52. minuti Jozo Ilijašević prima loptu na visine šesnaesterca sa lijeve strane te lijepim poluviskom šutom  pogađa mrežu. Vodstvo od 2:0 u toj fazi igre je normalno dostatno za mirni nastavak igre, ali domaćini smanjuju na 2:1 tri minuta kasnije.

Na 3:1 povisuje svojim drugim pogotkom Jozo Ilijašević u 64. minuti. Ponovno na visini šesnesterca prima loptu, ovaj put sa poludesne strane te pogađa ispod same gornje vratnice. Ali domaćini opet samo nekoliko minuta kasnije (72.minuta) smanjuju.

Loptu upućenu sa desne strane vratar Ćuro, ometan od dvojice napadača, ispušta iz ruku. U pokušaju da dođe ponovno do nje, faulira domaćeg igrača i sudac svira penal za domaćine. Naravno, svi pokušaji hrvatskih igrača i vratara Ćure da uvjere suca da je prije na njemu napravljen prekršaj (prije svega jer se sve to odigralo u njegovom petercu) ostali su bezuspješni.

Do kraja Posavina uspijeva neutralizirati sve pokušaje domaćina da izjednače i te nekoliko puta uspjeva stvoriti izgledne prilike za gol. Nakon utakmice trener Željko Mrkonjić je bio zadovoljan pobjedom, obzirom da je nekoliko igrača nedostajalo i da je utakmica u kupu dosta iscrpila igrače Posavine.

Sastav Posavine Basel: Ćuro, Šljivić, Zirdum, Radić, Zoran Lujić, Šibonjić, Ilijašević, Bošković, Boris Ivanković, Grubišić, Stanić. Još igrali: Duvnjak, Nikolić i Mato Gudelj. Trener Željko Mrkonjić, pomoćni trener Marko Šibonjić