Pobjede Radoševića i Stojića u gostima, prekinut niz Kovačevićeva Mitteldeutschera

Radošević postigao 11 koševa, a Alba stigla do 6. pobjede u nizu

kovacevic2
Hrvoje Kovačević/Instagram

Berlinska Alba u susretu 16. kola njemačke Bundeslige stigla je do šeste uzastopne prvenstvene pobjede. Žuti iz Berlina slavili su u gostima kod Walter Tigers Tübingena (74:64) no pobjedu su protiv posljednje momčadi lige izborili tek u posljednjoj četvrtini.

Leon Radošević igrao je 25 minuta te postigao 11 koševa (šut 6-14) uz 10 skokova, 2 dodavanja i ukradenu loptu. Samo je Logan postigao više koševa od Radoševića (17) dok su još dvojica, Stojanovski i Bottermann, imali jednak učinak kao i Siščanin.

Do pobjede u gostima stigao je i Mario Stojić sa svojim MHP RIESEN Ludwigsburgom, i to kod Artland Dragonsa (82:76). No, učinak hrvatskog igrača nije bio na visokoj razini. Igrao je 12 minuta i ostao bez učinka – šut 0-5.

Telekom Baskets Bonn prekinuo je uspješan niz od četiri utakmice bez poraza Mitteldeutschera (66:69). Hrvoje Kovačević bio je treći strijelac pobijeđenog domaćina sa 10 koševa (šut 5-8). Uz to ubilježio je 3 skoka, dodavanje i oduzetu loptu.

Bayern je vodeći na ljestvici sa 28 bodova i utakmicom manje, Alba je treća sa 24 boda, Ludwigsburg deveti sa 16 dok je Mitteldeutscher 13. sa 14 bodova. (ha)

>>Alba ‘gazi’ sve redom, a Radošević blista: Stigli nadomak Bayerna i Bamberga