Pobjede Njemačke i Italije, remi Nizozemske i Španjolske

Nogometne reprezentacije Njemačke, Italije, Belgije i Poljske ostvarile su pobjede u prijateljskim susretima igranim u srijedu, dok su u derbiju večeri Nizozemska i Španjolska odigrale 1-1.

Njemačka je u Leipzigu pobijedila Češku sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Luca Waldschmidt (13).

Belgija je pobijedila Švicarsku sa 2-1 okrenuvši rezultat u drugom poluvremenu. Gosti su poveli u 13. minuti golom Admira Mehemdija, no domaćin je u nastavku preokrenuo rezultat, a oba gola zabio je Michy Batshuayi (49, 70).

Nizozemska i Španjolska su u Amsterdamu odigrale 1-1. “Furija” je stigla do prednosti u 19. minuti pogotkom Sergia Canalesa, a izjednačio je Donny van de Beek (47).

Poljska je slavila protiv Ukrajine sa 2-0, no gosti su pri rezultatu 0-0 imali kazneni udarac kojeg nije iskoristio Andrij Jarmolenko u 12. minuti.

Pobjedu Poljskoj donijeli su Krzysztof Piatek (40) i Jakub Moder (63).

Italija nije imala problema protiv Estonije ostvarivši pobjedu 4-0. Golove su zabili Grifo (14, 75-11m), Bernardeschi (27) i Orsolini (86-11m)

Albanija je u Elbasaniju porazila Kosovo sa 2-1. Strijelci za Albaniju bili su Bekim Balaj (31) i Myrto Uzuni (65), dok je za Kosovo zabio Vedat Muriqi (85-11m).

Grčka je u Ateni istim rezultatom pobijedila Cipar sa 2-1. Domaćin je ova gola zabio u prvih 17 minuta utakmice, a strijelci su bili Christios Tzolis (8) i Giorgos Giakoumakis (17). Do kraja susreta Cipar je tek ublažio poraz pogotkom Mariosa Ilije u 58. minuti.