Nikola Vlašić / Foto: Hina

Pobjede Hajduka, Rijeke i Splita u prvim utakmicama 2. kola Europske lige

U prvim utakmicama 2. kola kvalifikacija za plasman u Europsku ligu sva tri hrvatska predstavnika zabilježila su pobjedu. Dok je Hajduk ubilježio pobjedu u gostima, Rijeka i Split slavili su na domaćem terenu.

Vlašić za pamćenje

Nikola Vlasic
Nkola Vlašić

Pobjedom od 2:0 protiv irskog Dundalka Hajduk je najvjerojatnije osigurao nastavak natjecanja u najmasovnijem europskom kupu. Zgoditke za momčad Igora Tudora postigli su Mijo Caktaš (9) i Nikola Vlašić (73). Utakmica protiv Dundalka bit će upamćena i po tome što je 16.godišnji Nikola Vlašić postao najmlađi igrač Hajduka koji je debitirao u Europi, pri čemu je u svom prvom nastupu zabio i svoj prvi zgoditak.

Svom bratu čestitala je njegova daleko poznatija sestra Blanka Vlašić koja je na svom profilu napisala: Moj najmlađi brat Nikola je danas bio strijelac u utakmici kvalifikacija protiv irskog Dundalka. On je ujedno i najmlađi igrač u povijesti Hajduka koji je debitirao u utakmici (tek mu je 16..). Sretna sam i ponosna!”.

Rijeka zasluženo

U izravnom tv prijenosu momčad Rijake je na prepunoj Kantridi slavila protiv mađarskog Ferencvarosa s 1:0. Zgoditak odluke postigao je Ivan Krstanović u 85. minuti iz jedanaesterca. Momčad Matjaža Keka je tijekom čitave utakmice bila bolja od Ferencvarosa, čiji igrači nisu uputili nijedan udarac na gol vratara Rijeke Vargića.

Split preokrenuo rezultat

Na Parku Mladeži u Splitu, momčad Splita ostvarila je dosad najveću europsku pobjedu u svojoj povijesti. Unatoč početnom vodstvu izraelskog viceprvaka Hapoela, čiji izvandredan zgoditak iz slobodnog udarca u 31. minuti vrijedi pogledati na videu, splitski Crveni su u zadnjih 12 minuta utakmice preokrenuli rezultat na 2:1. Najprije je Dujmović udarcem glavom savladao vratara Hapoela da bi osam minuta prije kraja pobjedu Splitu donio Mate Bilić pogotkom sa 11 metara.