Arhivska snimka Nike Kovača / Foto:Fenix (Preslik ACM)

POBJEDA ZA PAMĆENJE: Niko Kovač srušio PSG na Parku prinčeva

U derbiju 26. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, je na Parku prinčeva pobijedio PSG sa 2-0 ostvarivši prvu pobjedu u Parizu nakon ožujka 2016.

Bila je to savršena predstava momčadi iz Kneževine. Kovač je u potpunosti nadigrao i zaustavio pariške zvijezde koje prvi put u posljednjih 13 susreta nisu postigle niti jedan pogodak na utakmici.

Nakon što je u utorak projurio preko Camp Noua porazivši Barcelonu sa 4-1, PSG je doživio bolno prizemljenje upisavši prvi domaći poraz od Monaca nakon ožujka 2016. kada je također izgubio sa 0-2.

Pogotke za osmu pobjedu Monaca u posljednjih devet kola zabili su Sofiane Diop (6) i Guillermo Maripan (51).

Monaco je poveo već u šestoj minuti nakon fantastične akcije. Volland je ubacio na drugu stativu, gdje je Aguilar glavom vratio za Diopa koji je zabio za vodstvo. Za 2-0 zabio je Maripan u 51. minuti nakon što domaći igrači nisu dobro očistili jednu loptu nakon prekida. Ona se odbila do Maripana koji je sjajno pogodio za 2-0.

Bila je to sasvim sigurno najveća Kovačeva pobjeda otkako je preuzeo Monaco.

U ranije odigranom susretu Lille je na gostovanju pobijedio Lorient sa 4-1 vrativši se na vrh Le Championnata, a posljednji pogodak za goste zabio je hrvatski reprezentativac Domagoj Bradarić.

Bradarić je ušao u igru u 86. minuti, a pet minuta kasnije zabio za konačnih 4-1. Hrvatskom reprezentativcu je za prvi gol u dresu Lille asistirao Yusuf Yazici.

Strijelci za goste bili su i Andrew Gravillon (20-ag), Jose Fonte (38) i Jonathan Ikone (59), dok je za Lorient zabio Jerome Hergault (23).

Nimes je dohvatio važne bodove u borbi za prvoligaškli spas pobijedivši Bordeaux sa 2-0 produbivši tako krizu “Girordinaca”.

Golove za domaćine zabili su Meling (14) i Ripart (71). Za Bordeaux, koji je u zadnjih pet kola osvojio samo jedan bod, Toma Bašić nije igrao zbog ozljede.

Strasbourg i Angers su odigrali bez golova, a Mateo Pavlović nije igrao za goste.

Na ljestvici vodi Lille sa 58 bodova, tri više od Lyona, dok je PSG na trećem mjestu sa 54 boda. Monaco je i dalje četvrti, no sada ima samo dva boda manje od Parižana.

REZULTATI:
PSG - Monaco         0-2 (Diop 6, Maripan 51)
Montpellier - Rennes 2-1 (Mavididi 17, 27 / Guirassy 78)
Lens - Dijon         2-1 (Fofana 30, Banza 64 / Ngonda 61)
Nica - Metz          1-2 (Gouiri 61-11m / Kouyate 15, Gueye 38)
Nîmes - Bordeaux     2-0 (Meling 14, Ripart 71)
Strasbourg - Angers  0-0
Lorient - Lille      1-4 (Hergault 23 / Gravillon 20-ag, Fonte 38, Ikone 59, BRADARIĆ 90+1)

U subotu:
ST Etienne - Reims  1-1 (Abi 89 / Toure 72)
Nantes - Marseille  1-1 (Blas 50 / Payet 69)

U petak:
Brest - Lyon        2-3 (Chardonnet 53, Cardona 74 / Paqueta 9, Aouar 29, Depay 44-11m)

1. Lille               26  17  7   2  46-16  58
 2. Lyon                26  16  7   3  54-24  55
 3. PSG                 26  17  3   6  57-17  54
 4. Monaco              26  16  4   6  54-37  52
 5. Lens                26  11  7   8  37-35  40
 6. Metz                26  10  8   8  31-25  38
 7. Marseille           25  10  8   7  33-29  38
 8. Rennes              25  10  8   7  32-28  38