Prva momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (S. Konta)

POBJEDA U PRVOM KOLU: Croatia Frankfurt upisala 2:1 pobjedu protiv starog rivala Concordije Eschersheim

Croatia Frankfurt je pobjedom u prvom prvenstvenom kolu otvorila natjecanje u Kreisoberligi Frankfurta.

Croatia Frankfurt – Concordije Eschersheim 2:1 (1:0)

Stari rival iz susjedstva Concordia Eschersheim i ovaj put se pokazala tvrdim orahom kojeg je potpuno novi sastav hrvatske momčadi dugo lomio.

Croatia je većn u 2. minuti došla u vodstvo pogotkom Romića na asistenciju Gamulina. Rezultat se unatoč  prilika s obje strane nije mijenjao  do poluvremena.

U nastavak utakmice hrvatska momčad je ušla još čvršće, pogotovu u obrani koja je odolijevala svim napadima Concordije.

U 80. minuti Croatia je povećala vodstvo na 2:0. Pogodak  je zabio Gamulin neobranjivim udarcem sa oko 25 metara. Iako su gosti smanjili rezultat u 84. minuti, pobjeda Croatije nije došla u pitanje.

Prva tri boda na otvaranju sezone bit će dobar vjetar u leđa podmlađenoj momčadi Croatije.

Sastav Croatije: Pejaković, Dulc, Raemer, Faris, Matić, Ladan, Bautić, Romić, Gamulin (od 90+2 Vučić), Livajić, Radovac (od 65. Eski, od 90. Vučković)

Sljedeća utakmica prva momčad Croatije igra u nedjelju, 11. kolovoza 2024. u 15 sati protiv momčadi  Griesheimu 02. Adresa igrališta u Frankfurt-Griesheimu je: Eichenstraße 40 u 15:00

Poraz druge momčadi Croatije

Croatia Frankfurt II – SV Eritreja II 1:4

Druga momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (S. Konta)

Sastav: Liese, Vučković, Vučić, Lažeta, Marinović, Bandov, Boateng, Tkalčević, Periša, Drlje, Eski. Još su igrali: Krolo i Džida. Pogodak za Croatiju II postigao  je M. Lažeta.

Sljedeća utakmica Croatia II igra u nedjelju, 11. kolovoza 2024. u Frankfurt-Niederradu protiv Ethio Addis FFM. Adresa igrališta u Frankfurt-Niederradu je: Hahnstraße 75