Nogometasi Zrinskog Waiblingen

Pobjeda Croatije Stuttgart kod prvaka, novi poraz imenjaka iz Reutlingena

Prvi dan zimskog mjerenja vremena, uglavnom sunčan, bez padalina je uljepšao raspoloženje većini hrvatskih nogometnih klubova u Baden Württenbergu.

Posebno su se veselili igrači Croatije Stuttgart koji su slavili kod vodećeg kluba Bezirkslige Stuttgart TSV Platenhard s 3:1.

Dario Klaić NK Croatia Stuttgart

U 26. minuti je poveo Buntić, Nijemci su poravnali a Bokilo je u 76. minuti doveo naše u novo vodstvo. Konačnih 3:1 je djelo Klaića u 90. minuti. Sa 13 bodova iz osam utakmica Croatija je na osmom mjestu lige od 16 klubova. Slijedeće nedjelje dočekuju novaka u ligi TV Zuffenhausen koji je pri dnu ljestvice.

Croatia iz Bietigheima je glatko s 5:0 bila bolja od TSV Heimsheim i polako se primiče vrhu ljestvice sa 21 bod iz 10 utakmica. Trenutno su s utakmicom manje na 5. mjestu. Strijelci na zadnjoj utakmici su bili Kraljević 20., Genc 50., Günüzalp 65., Kraguljac 72. i A. Živić 83. minuta.

Croatia Reutlingen je nakon odličnog starta bez poraza, iz zadnje četiri utakmice tri izgubila i sa prvog pala na treće mjesto. TSV Eningen je prijatno iznenadio svoje pristaše, vodstvo Nick Olteanu (25. min.) Hrvat Ivo Čović je preokrenuo u 2:1 a Hummel je u 88. min postavio konačnih 3:1. U Croatiji očekuju slijedeće nedjelje TSV Ofterdingen i bodove sa kojim će što prije zaboraviti ovaj neuspješni mjesec listopad 2019. godine. Treba im ponovo niz od par pobjeda da ne zaostanu iza vodećih.

Tri pobjede i dva poraza su zabilježili A Kreisligaši.

Najvrijedniji je uspjeh novaka u ligi Zrinski Waiblingen koji je čak sa 5:1 slavio kod drugiolasiranog TSV Schmiden. Strijelci su bili Boto 2, Kuliš, Anušić i Pezerović. Niz od četiri utakmice bez pobjede je okončao Jadran Balingen pobjedom 2:1 nad FC Pfeffingen. Slijedeće nedjelje u 14,30 sati dočekuje SGM Martretshausen.

U derbiju kola BW Tomislav Heilbronn je tijesno 1:2 izgubio od SV Sülzbach koji je sada preuzeo vodstvo na čelu ljestvice. BW je trenutno na petom mjestu s utakmicom i tri boda iza vodećeg SV Sülzbach.

Drugi hrvatski novak u A ligi Croatia Ulm plaća danak nepoznavanju stanja u ligi. Kod drugoplasiranog SV Mersingen su izgubili 1:5 a slijedeću utakmicu dočekuju trećeplasirani TSV Erbach.

Hajduk Villingen je odigrao dobru utakmicu i pobijedio 2:0 na gostovanju kod FC Brigachtal.Dvostruki je strijelac bio Ivica Jozinović u 61. i 90. minuti. Sa 19 bodova iz 11 utakmica Hajduk je trenutno peti na ljestvici. Cilj im je do konca prvog dijela sezone doći među prva tri na ljestvici.

David Govorušić, NK Croatia Geislingen

Najzapaženiju pobjedu u ovom kolu je zabilježila Croatija Geislingen. Bili su bolji od Türk II Geislingen 10:1. Govorušć 5, Petrak 3, Markus i Perković su bili strijelci za klub koji se primiče čelu ljestvice.

Neprijatno je pak iznenadio HNK Slaven, jedan od kandidata za vrh ljestvice. U derbiju sa SV Fasanenhof, čije objekte koristi i hrvatski klub, su poraženi 3:4. Svoj tek drugi bod poslije 10 kola je osvojila Croatia Karlsruhe, odigrali su 3:3 (strijelci Ivan Tolić 2 i Marko Ević).

Ostali rezultati hrvatskih B ligaša u WFV :TSV Schmiden II-Zrinski Waiblingen II 2:1, SV Rot-Neretva 11:0, SG Detingen-KSC Ehingen 3:2, TSV Notzingen-Marsonia 0:0, GSV Maichingen III-Croatia Sindelfingen 1:3, Zagreb Sindelfingen-TSV Waldenbuch 0:1, Zagreb Schwenningen-FC Triberg 1:2, SV Wannweil-Croatia II Reutlingen 1:0 i Zrinski Calw-FC Altburg II 3:2.