Arhivska snimka Croatije Mannheim/ Foto: fenixCroatia Mannheim

Pobjeda Croatije Mannheim u prvo pripremnoj utakmici za novu sezonu

Brojni dolasci novih igrača obilježili su prijelazni period i u SG Croatia Mannheim koja je u subotu odigrala i pripremnu utakmicu za novu sezonu protiv druge momčadi SC Olympia Neulußheim.

SC Olympia Neulußheim II –  SG Croatia Mannheim 1-2 (0:1)

Iako su domaćini iz Neulußheima dosad odigrali tri prijeteljske utakmice, Croatia Mannheim je svoju prvu pripremnu utakmicu riješila u svoju korist rezultatom 1:2. Strijelci za Croatiju su bili Mateo Džijan (14) i Igor Ivanović (58).

Po vrućem i sparnom vremenu, Croatija je pokazala organiziranu i discipliniranu igru. Prvu izglednu priliku u 10 min imao je Nikola Dominiković, no udarac s ruba šesnaesterca završio je nešto pored protivničkog gola. U ovim trenutcima tehnički i taktički bolje postavljen hrvatska momčad je radila stalni pritisak na protivnički gol. U 14 min Mateo Džijan dobrim ubacivanjem izlazi sam na protivničkog vratara i trese mrežu domaćina za vodstvo gostiju od 0:1.

Domaćin u tom razdoblju ne uspijevaju povezati svoje redove, dok Croatija reda priliku za prilikom. Do 25 min gledatelji su vidjeli dvije vratnice (Filipović i Vrbos). Da je bilo više koncentracije i snage, SG je trebao voditi s 3-4 gola razlike.

Na odmor se odlazi rezultatom 0:1.

Drugo poluvrijeme se nastavlja dominacijom Croatije koja u 58 minuti zgoditkom Igora Ivanovića, nakon sjajnog prodora, povisuje vodstvo na 0:2 za goste iz Mannehiima.

No, u drugom poluvremenu je bio vidljiv i drastičan pad izdržljivosti igrača Croatije. S pet novih igrača rastrčani domaćini preuzimaju kontrolu igre te u 83. minuti smanjuju rezultat na 1:2.

Iako su neko vrijeme igrači Croatiaje „disali na škrge“ na visokih 30 stupnjeva Celzija, pred kraj utakmice smogli su snage sačuvati pobjedu ponajviše zahvaljujući dvijema sjajnim obranama vratara Benjamina Zeljka.

Važno za napomenuti kako je u ovoj utakmici momčadi SG Croatiu Mannheim nedostajalo čak 11 igrača, što radi godišnjih odmora a što radi ozljeda. Sveukupno, igrači na terenu su  pružili dobru igru pokazavši kako se na njih može računati u novoj sezoni.

Sljedeća utakmica Croatia igra u subotu 22.kolovoza u 17 h protiv momčadi Viktorie Neckarhausena. Valja istaknuti kako SG Croatia Mannheim sudjeluje i u kup natjecanju u kojem se igra na jednu dobivenu utakmicu, a pobjednik prolazi u sljedeći krug.

I ovom prilikom istaknimo kako je veliki broj igraca Croatije Mannheim odlučio u idućoj polusezoni sve svoje novčane premije donirati za borbu protiv raka „We ride against Cancer“ u režiji igrača Croatije Miljenka Mrkonjića.