PIROVA POBJEDA: PSG slavio protiv Marseillea ali izgubio Neymara zbog ozljede

U najvećem derbiju francuskog nogometnog prvenstva vodeći Paris SG je na svom Parku prinčeva uvjerljivo svladao Marseille sa 3-0 (2-0). Pariižani su poveli već u 10. minuti odličnim potezom Mbappea, drugi gol stigao je nakon nespretne reakcije braniča gostiju Rolanda u 28. minuti koji je skrenuo loptu u vlastitu mrežu, da bi konačni rezultat postavio Cavani u 55. minuti.

U bezazlenu akciju, nakon sudara sa protivničkim igračem, Neymar se srušio na zemlju. I ne kao što obično radi nakon kontakta, nije se brzo ustao već se držeo za gležanj uz bolan izraz na licu, pišu francuski mediji. Užas se licima je bio vidljiv i kod vlasnika PSG-a Al-Khelaïfi-Emery. Taj izraz uspoređuju sa izrazom lica Hillary Clinton kad je shvatila da je izgubila izbornu utrku protiv Donalda Trumpa.

Klupski liječnik je kazao kako je Neymar odmah nakon ozljede prebačan u ambulantnu bolnicu u Neuillyu. Prvi testovi su pokazali da nema prijeloma ili ozbiljnih poremećaja. Ali još je prerano reći hoće li Neymar nastupiti 6. ožujka na Parku prinčeva kada se igra uzvratna utakmica Lige prvaka u kojoj PSG dočekuje Real Madrid. Stadion koji prima 48.712 gledatelja je odavno rasprodan.

Vodeći PSG sada ima 71 bod, 16 više od branitelja naslova Monaca koji se nalazi na drugom mjestu, a 16 više od trećeg Marseillea.

Ranije u nedjelju su u Rhônealpin derbiju Lyon i Saint-Etienne odigrali 1-1 (1-0), a gosti su do izjednačenja došli u 90. minuti. Lyon je vodio od 19. minute nakon majstorskog poteza Mariana Diaza. I kad se je činilo da će upisati pobjedu, branič Saint-Etiennea Mathie Debuchy je u 90. minuti zabio za konačnih 1-1.

Prethodno su Bordeaux i Nica odigrali 0-0.