Peta zaredom pobjeda Croatie Frankfurt najbolja najava nedjeljnog derbija jeseni protiv SV Blau Gelb

TUS Nieder-Eschbach : FC Croatia  0:1

Na teškom gostovanju u Nieder Eschbachu, momčad Croatie Frankfurt ostvarila je petu uzastopnu pobjedu te, sa utakmicom manje, dospjela na četvrto mjesto sa zaostatkom od 12 bodova za vodećom momčadi lige Blau-Gelb. Upravo protiv momčadi Blau-Gelb, Croatia igra u nedjelju na svom terenu u Heddernheimu u 15 sati. Bit će to prilika da Croatia spasi prvenstvo i otme bodove dosad neporaženoj momčadi lige koja je u 11 utakmica ostvarila svih 11 pobjeda.

Nedjeljna, peta u nizu ove jeseni, pobjeda Croatije u Nieder Eschbachu potvrdila je ono što mnogi odavno znaju: kad je kompletna i motivirana Croatia može dobiti svakog protivnika u ligi. Znaju to kako igrači tako i treneri i navijači Croatije. Upravo je osamdesetak navijača pratilo svoju Croatiju na zahtjevnom gostovanju na sjeveru Frankfurta. Zasigurno će ih dvostruko ili trostruko doći i u iduću nedjelju u Heddernheim te bodriti svoju momčad u najtežoj utakmici ove jeseni.

Nedjeljna pobjeda protiv Nieder Eschbacha ostvarena je uz veliku borbu i sa dosta strpljenja te sigurnom igrom u obrani. Jedini zgoditak, koji je Croatiji donio tri nova boda, pao je u 78. minuti. Nakon odličnog dodavanja Tomislava Šandrka, kapetan Mario Lažeta u svom stilu lažnjakom je slomio protivničkog igrača te neobranjivo poslao loptu u mrežu. Bla je to zaslužena pobjeda hrvatske momčadi koja pokazala zrelu i nadasve pametnu igru uz veliko htijenje.

Croatia Frankfurt 2016 (2)
Prva momčad Croatie Frankfurt

Croatia: Jurić, Andrić, Lovrić, Zubac, Bešlić (od 33. Vidović), Mrkonjić, Drlje, Todorić (od 78. Puljić), Šandrk, Bračić, Lažeta

Druga uzastopna pobjeda druge momčadi Croatije Frankfurt

TUS Nieder-Eschbach II : FCroatia II 0:1 (0:0)

Jednako kao i prve momčad, i druga momčad Croatije ostvarila je tijesnu ali zasluženu pobjedu nad rugom momčadi Nieder Eschbacha. Zgoditak odluke postiga je Marijan Krišto u 89. minuti. Nakon što je Faluta uputio snažan šut, vratar domaćina je nakratko odbio loptu ali samo do Krište koji s lijeve strane šalje loptu u bliži kut. Zgoditak je označio i veliku radost hrvatske momčadi koja je sa dva zdoditka u zadnje dvije utakmice došla do velikuh šest bodova te time uhvatila priključak sa vodećim momčadima.