Pajde izgubile od Prattelna u finalu Basler Cupa sa 4:1 (2:0)

Nakon osvajanja prvenstva Druge amaterske lige okruga Basel i ulaska u Interregionalnu ligu Švicarske, hrvatska momčad iz Möhlina, NK Pajde, su izgubili u finalnoj utakmici švicarskog kupa regije Basel protiv momčadi FC Pratteln rezultatom 4:1 (2:0).

Detalji_sa_utakmiceFinalna utakmica Grosspeter Basler Cupa, koju je gledalo 1.800 gledatelja, počela sa obe strane ošttro. Pajde su preuzele igru u svoje ruke i stvaraju tri prilike za gol, ali je realizacija slava i ostaje 0:0. Nakon tih prilika zbog oštrog starta i reklamiranja u samo nekoliko minuta Pajde dobivaju 4 žuta kartona, a igrač Enis Haxhijaha i crveni zbog reklamiranja sudcu te je odmah morao napustiti teren. FC Pratteln je dobro iskoristio priliku i u 27. Minuti dolaze u vodstvo od 1:0, a desetak minuta kasnije i do drugog pogotka, a do kraja prvog poluvremena se igralo uglavnom pod velikim pritiskom Prattelna.

Na samom početku drugog poluvremena NK Pajde preko Marka Zelenike smanjuju vodstvo Prattelna na 2:1. To je bio mali zračak nade da bi se rezultat mogao preokreniti, ali ostala je samo nada. Pajde ikako sa igračem manje bili su raspoloženi za igru, a najviše se isticao Ademaja Pajtim, ali ipak nisu realizirali neke od prilika za postizanje pogotka.
FC Pratteln je iz jednog dobro organiziranog napada prešao sporu obranu NK Pajdi i postižu i treći pogodak, a točku na i za konačni rezultat stavio je igrač Prattelna u 79. Minuti za 4:1.

FC Pratteln zasluženo je osvojio kup, jer su svojom dobrom igrom pokazali da su ipak nepobjedivi, a NK Pajde mogu slijedeće godine popraviti ovogodišnji rezultat. Na klupi nije bilo Dejana Rakitića, koji je sa obitelji bio na svadbi Ivana Rakitića u Sevilli.

Sastav NK Pajde: Rombaldoni Luca, Lujić Zlatko, Lehmann Roman, Fejzulahi Enver, Veliu Emran, Dizdarević Dino, Zelenika Marko, Haxhijaha Enis, Delpini Dario, Ademaj Pajtim, Osei Godfried.  Još su igrali: Metaj Fiton, Madhkur Talha, Jurić Elvis. Rezerve: Simal Paulos, Cumart Eren, Tettey Jonathan. Voditelj momčadi: Zlatko Lujić.

Lošim rezultatom na finalnoj utakmici u Baselu nogometašima Pajda ne završava ovogodišnja ipak uspješna sezona. Krajem ovog i početkom idućeg mjeseca u Zagrebu ih još čeka nastup na trećem po redu Svjetskom prvenstvu hrvatskih nogometnih klubova izvan domovine.

Natjecanje najboljih hrvatskih klubova izvan domovine se igra od 28. lipnja do 4. srpnja na nekoliko lokacija u Zagrebu.

Uz NK Pajde, na SP hrvatskih klubova u Zagrebu nastupa još sedam hrvatskih klubova podjeljenih u dvije skupine. Pajde igraju u skupini B,  u kojoj uz nositelja Croatiju iz Canberre (Australija) još igraju NK Croatia Stuttgart i Croatia Malmö. U skupini A, uz nositelja Croatiu Toronto (Kanada) nastupa još i Croatia Villefranche (Francuska), Sydney United 58 FC (ranija Croatia Sydney iz Australije) i reprezentacija vojvođanskih Hrvata.